HiPhi A on elektriline sedaan, millel 1305 hj ja kiirendab “sajani” pea kahe sekundiga

Fotod: HiPhi

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Hiinast pärit kõrgema klassi elektriautode tootja HiPhi avalikustas nende sõnul “hüperauto järgmisele põlvkonnale”. Tegu on ülivõimsa neljakohalise sedaaniga, millel pisut ulmeline disain ja eriti palju võimsust.

HiPhi A saab kolm elektrimootorit: üks paigutatud esisillale ja kaks tagarataste vedamiseks. Võimsust on kokku 1305 hj, mis võimaldab elektrisedaanil kiirendada seisust “sajani” napilt kauem kui kahe sekundiga.

Lisaks on HiPhi rõhutanud ka kaua kestvat võimsust, mis näiteks võis esimeste kiirete Tesla Model S-ide nõrk külg olla. Maksimaalset võimsust peaks süsteem suutma välja anda üle 30 minuti järjest. Võimsuse tagamiseks suudavad HiPhi A akud välja anda kuni 1,5 megavatti.

Välimuselt on Hiinast pärit elektriauto vägagi futuristlik ja muidugi on kasutatud rohkelt süsinikplasti nii väljas kui ka sees. Sedaani puhul torkab eriti silma ka suur tagatiib.

Interjöör on üsna tüüpiline modernsetele elektriautole. Keskel on suur puutetundlik ekraan ja taga kaks istet, seega tegemist on neljakohalise sedaaniga.

Hinna kohta pole hetkel veel midagi teada ja kuigi HiPhi on pürgimas Euroopa turule oma tavalisemate elektriautodega, ei ole teada, kas hüpersedaan ka koduturult välja jõuab. Hiina autotootja on kinnitanud, et autot hakatakse tootma piiratud koguses.

 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.