Renault 5 luukpära tuleb tagasi elektriautona

Fotod: Renault

Rubriiki toetab

  • Enefit Volt – mugav laadimine kodus, tööl ja teel
  • Suurim laadimisvõrk ja nutikad lahendused
  • Uuri lähemalt!

Renault avaldas äsja uue elektrilise kontseptauto, mis toob tagasi juba aastakümneid kadunud Renault 5 nime. Hea uudis on see, et retroliku stiiliga elektriauto peaks jõudma lõpuks ka tootmisse.

Enne Cliot oli Renault populaarne luukpära Renault 5, mida toodeti vahemikus 1972-1985 a.

Muidugi on autoentusiastidele kõige enam tuttav just Renault 5 Turbo – pöörase välimusega keskmootori ja tagaveoga sportauto, mis ehitati ralliauto homologeerimiseks.

1981. a. Renault 5 Turbo

Uus elektriauto soovib ära kasutada meeldejäävat disaini, tuues klientideni uutmoodi linnaauto. Retrolik taga- ja esiosa ning R5 Turbo mudelist inspireeritud laiad rattakoopad peaksid meeldima ka tõelistele autoentusiastidele. Vähemalt piltidelt.

Renault on ka kinnitanud, et vaadates näiteks Fiat 500 luukpära teavad nad, kui tähtis on tuua üks klassikalistest mudelitest taas tänapäeva ja seda teha veel hästi. Autotootja on kinnitanud, et elektriauto hinnaks tuleb number, mida paljud kliendid suudaks endale lubada.

Renault 5 elektriauto ilmumine on osa Renault plaanist tutvustada seitset uut elektriautot aastaks 2025. Hetkel pole teada, millal Renault plaanib kõik need uued elektriautod täpselt turule tuua.

Renault 5-e kontseptauto suurust silmas pidades, võib arvata, et see saab asendama Zoe linnaautot aastaks 2025. Selleks ajaks oleks vaja Renault Zoe-l kas saada uuenduskuur või sootuks asendusmudel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.