Uuest Mini Countrymanist tehakse elektriversioon ja seda hakatakse tootma Saksamaal

Fotod: Mini

Mini jätkab mudelirea elektrifitseerimist ning lähitulevikus saab ka autotootja suurim sõiduk Countryman uue põlvkonna ja esimese elektrilise versiooni. Countrymani uus põlvkond on suurem ning seega edaspidi veelgi praktilisem pereauto.

Autocari sõnul hakkab uus Countryman jagama platvormi BMW X1-ga ning saabuva auto puhul on Mini teinud sellest just suurema, perele sobiliku linnamaasturi. Samuti loodab Briti autotootja, et suurema sõidukiga saavad nad rohkem kliente Põhja-Ameerikas.

Kuigi piltidel on uus Countryman kamuflaaži all, on aru saada, et taga- ja esiosa on suuremad ja iluvõre püstisem. Väidetavalt peaks ka uue auto välimus rõhutama linnamaasturi staatust.

Kuigi sisepõlemismootoriga Countryman on siiski saadaval ka järgmise generatsiooni puhul, on suurim uuendus elektriversioon. Pistikhübriidiga suur Mini peaks seevastu valikust täiesti kaduma.

Hetkel on teada, et elektriline Countryman saab nii tavalise E kui ka pisut sportlikuma ja võimsama SE variandi. Kõige kangem JCW (John Cooper Works) on tõenäoliselt samuti plaanis. Sisepõlemismootoriga versioonid on samuti saadaval ning mõlema ajami puhul on Countryman ainuke nelikveoline auto, mida Mini pakub.

Uus Countryman on esimene Mini, mis on täielikult Saksamaal valmistatud. Tootma hakatakse seda tänavu Leipzigi tehases, mis on maailma ühe modernseima ja jätkusuutlikumana elektriauto tootmiseks eriti sobiv.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.