Volkswageni uus elektriauto ID. 2all rõhub soodsale hinnale

Pildid: Volskwagen

Volkswagen esitles uut ideeautot, täiselektrilist mudelit ID. 2all, mis saab olema autotootja seni soodsaim elektriauto, mis peaks maksma alla 25 000 euro.

„Volkswageni väike- ja keskklassi autode edulugu jätkub ka elektrisõidukite ajastul. Meie eesmärk on luua mudeleid, mis on silmapaistvad nii disaini kui tehnoloogia poolest. Tegutseme igapäevaselt selle nimel, et järjest enam elektrisõidukeid jõuaks massidesse,“ rõhutas Volkswageni sõiduautode divisjoni tegevjuht Thomas Schäfer.

ID. 2all on esimene MEB-platvormile ehitatud esiveoline sõiduk. Täiustatud MEB Entry platvormil põhinev ID. 2all on varustatud efektiivse veermiku-, aku- ja laadimistehnoloogiaga. Elektrimootor arendab 166 kW (226 hj) ning eelduslik WLTP sõiduulatus ulatub 450 kilomeetrini.

Üks uue disainikeele elemente on C-piilari kujustus, mille eeskujuks on olnud esimene Golf. Elektriauto ID. 2all on esimene sellist uusinterpretatsiooni kandev Volkswageni mudel. Ideeauto teised olulised kujustusjooned on selge joonega kere ja sõbralik kuid dünaamiline ilme.

Interjööri disain on samuti selge joonega ning seda iseloomustab kvaliteetne välimus, info- ja meelelahutussüsteem koos klassikaliste nuppudega helitugevuse reguleerimiseks ning eraldiseisev plokk kliimaseadete jaoks. Pakiruum mahutab 490-1330 liitrit, mida on rohkem kui paljude kõrgemate klasside sõidukites.

ID.2all on ideeauto, mis asendab autotootja algseid plaane luua kompaktne ja soodne elektriline linnamaastur, nagu seda oli ID.Life kontseptauto. Tänu leigele vastuvõtule võeti uus ja rohkem traditsiooniline suund luukpära poole, millest on sündinud käesolev elektriauto.

Peale uue kontseptauto avaldas Volkswagen ka rohkem infot kaugemas tulevikus plaanis olevate elektriautode kohta. ID. 2all baasil ehitatud seeriamudel jõuab turule aastal 2026 ja on on üks kümnest uuest saabuvast Volkswageni elektrilisest mudelist.

Tänavu esitletakse uuendatud ID.3-e, ID.Buzzi pikendatud teljevahega versiooni ja ID.7 sedaani. Neile järgneb kompakt-klassi elektriline linnamaastur 2026. aastal ja töös on ka soodsaim täiselektriline mudel, mille hind jääb alla 20 000 euro.

See annab Volkswagenile laiaulatusliku elektriliste mudelite valiku. Tootjal on sihikul 80% Euroopa elektriautode turust. Viimati hindas Volkswageni sõiduautode divisjon turuosa oma kalkulatsioonides 70 protsendile.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.