Ettevõtte sõnul sõidab 99% juhtidest vastutustundlikult ja valdav osa tekkivatest kahjustustest on väikesed vigastused, kriimustused või muud tahtmatud kahjustused. Statistikast nähtub, et kõige sagedasemad kahjustused esinevad auto esi- ja tagaosal ning talvistes tingimustes suureneb kahjustuste arv 10%. Siiski võivad isegi väiksemad kriimustused põhjustada ärevust, stressi ja ebamugavust.
Pressiteatest saab ka järeldada, et BeeChill on ajutine nimi. Kui kauaks, ei ole öeldud. Greta Januškaitė-Karvelienė sõnul on ettevõtte ajutine nimi BeeChill osa ettevõtte uuest kommunikatsioonikampaaniast, mille eesmärk on peegeldada tarbijatele ettevõtte väärtusi ja luua usalduslik kliendisuhe.
BeeChill toob kaasa muutusi
Kasutajakogemuse parandamiseks palub ettevõte nüüdsest enne sõitu oma auto üle vaadata ja teavitada ettevõtet, kui ilmneb sõidukõlbmatuks muutvaid kahjustusi. See tähendab, et sõidukitelt eemaldatakse ka seni kasutatud kahjustusi märkivad kleebised.
Enne sõidu alustamist tuleb autole teha kiire ülevaatus, kuid väikeste kriimude või mõlkide pärast ei ole vaja muretseda. Kui aga märgatakse midagi, mis võib oluliselt mõjutada ohutut liiklemist, näiteks tühi rehv või mittetöötav esituli, tuleb sellest CityBeele äpi kaudu teada anda. Seega, väikeste kriimude korral ei ole teavitamine vajalik.
Ise autot juba kasutades tuleb teavitada igast kahjust, olenemata sellest, kui suur või väike see on. Seega tuleb teatada ka õnnetustest, sõltumata süüdlase isikust. Näiteks, kui parklas kogemata autot kriimustatakse või velge vigastatakse, tuleb sellest teada anda ka siis, kui kahjustus ei takista turvalist liiklemist.
Samuti tuleb teavitada, kui keegi teine näiteks parklas tagurdab otsa. Kahjustustest õigeaegne teavitamine tagab BeeChill tasuga kaasneva kahjude hüvitamise. Kui kahjustustest ei teatata, võib klient jääda kahju eest ise vastutavaks. See muidugi ei kehti, kui õnnetus põhjustatakse joobeseisundis, juht lahkub õnnetuspaigalt või rikub muul moel liikluseeskirju.
Kahjude katmiseks rakendub alates 16. oktoobrist igale sõidule BeeChill tasu 1,49 eur, mis asendab seni kehtinud sõidualustuse tasu (0,99 eur). Sellega kaotatakse ka seni liiklusõnnetuste puhul kehtinud omavastutuse tasu summas 600 eur.
Kiiruse ületamise eest võib trahvi saada ka BeeChillilt
BeeChilli lisas hiljuti oma tingimuste hulka ka võimaluse kiiruse ületamise eest trahvi teha. Autodel on peal seadmed, mis mõõdavad kiirust ja kui klient tabatakse kiiruseületamiselt, võetakse temaga esmalt telefoni või sõnumi teel ühendust. Klienti hoiatatakse ja palutakse kiirust vähendada.
Kui klient hoiatust eirab, tuleb tal tasuda trahv. Trahv määratakse hoiatuse eiramise eest ning sellega loodetakse vähendada kiiruseületamisest tingitud liiklusõnnetusi.
Küsimusele, kui suure ületamise eest ja millises summas trahv määratakse, ei olnud BeeChill nõus vastama.