Kuidas hoida autos oma koera turvalisena?

Rubriiki toetab

Lemmikloom on tore karvapall, keda sügada, kellele palle ja võsalõikusest järele jäänud tokke loopida. Lõbu laialt.

Sama tore karvapall on see loom aga su autos. Kõigepealt on pärast autosõitu kogu salong saanud naturaalsest koerakarvast siseviimistluse. Istmekatetel, aknaääristel ja heal juhul ka laes on nüüd autentne koeraküüne mustriga ornament. Ja rääkimata sellest, et esitiival on mõlk, sest pisike Max hüppas just vasakpööret sooritades sulle sülle, sest peremehe või perenaise ametlik “limpsime nägu!” mänguaeg jõudis kätte ja sa sõitsid kogemata paar tõukeratast, jumal tänatud, ilma sõitjateta, laiaks.

Kokkuvõttes on aeg olukord veidigi lahendada.

Osta autosse looma transportimiseks mõeldud võrkkiik

See on riidetükk, mis kinnitub tagumise istme rea peatugede ja esimeste istmete peatugede külge. Loom saab võrkkiiges mugavalt püherdada. Võrkkiik kaitseb nii selle eest, et su istmed poriseks ei saa, samas ei saa koer kiigest ka välja, et esiistmele sõitu segama tulla.

Teine alternatiivne lahendus on kupatada koer üldse pagasiruumi. Sul on võimalik osta oma autosse spetsiaalne barjäär, mis eraldab salongi pagasiruumist näiteks võrguga nii, et loom küll näeb kõikjale, aga ei saa autos ringi möllata. Barjääri hankimisel tuleks lihtsalt jälgida, et see mahuks ära ja oleks vastavuses sinu auto mõõtmetega.

Kui soov on siiski koeri istmetel transportida, on võimalik hankida spetsiaalselt koertele mõeldud turvavööd, mis lasevad neil end mugavalt tunda, aga hoiavad neid kinni, näiteks ka peale õnnetust, nii et loom ei saaks kogemata põgeneda ja end ja teisi veelgi suuremasse ohtu seada.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.