Kuidas kiirteel kütust kokku hoida?

Rubriiki toetab

Eestis hakati neljarajalistel ja 2+1-teedel piirkiirust tõstma ning Tallinna-Tartu maantee kõige uuemal lõigul on juba mitu aastat saanud soodsate olude korral sõita lausa 120 km/h. Saab, aga ei pea. Kuna seal aeglasemalt liikudes teisi liiklejaid ei takista, siis miks mitte natuke kokku hoida?

Transpordiameti andmetel hoiab keskmine sõiduauto lubatud piirkiirusest 10 km/h aeglasemalt sõites kokku maanteel umbes pool liitrit kütust 100 km kohta. Maanteel näiteks 120 km/h asemel 100 km/h-ga sõites on Eesti keskmise sõiduauto kütusekulu 1–1,5 l 100 km kohta väiksem.

Need, kel plaanis mõni välisreis riiki, kus lubatud kiirus veel suurem või lausa piiramata, võivad ise oma arvutused teha. Loomulikult oleneb see konkreetsest autost, aga eks seda saategi ise katsetada.

Suvise suurema piirkiirusega riigimaanteede lõigud on ka suure liikluskoormusega, kus sõidetakse ca 10% kogu Eesti sõidukite aastasest läbisõidust ja ökonoomsemalt sõitmine säästaks kokku ligi 5 miljonit liitrit kütust.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.