Hea nipp

Kuidas kiirteel kütust kokku hoida?

Rubriiki toetab

Eestis hakati neljarajalistel ja 2+1 teedel piirkiirusi tõstma ning kõige uuemal Tallinna-Tartu maantee lõigul võib juba mitu aastat soodsate olude korral sõita lausa 120 km/h. Võib, aga ei pea. Kuna seal aeglasemalt liikudes teisi liiklejaid ei takista, siis miks mitte natuke kokku hoida?

Transpordiameti sõnul hoiab keskmine sõiduauto lubatud piirkiirusest 10 km/h aeglasemalt sõites kokku maanteel ca pool liitrit kütust iga 100 km kohta. Maanteel näiteks 120 km/h asemel 100ga sõites on Eesti keskmise sõiduauto kütusekulu 1-1,5 l 100 km kohta väiksem.

Ning kellel mõni välisreis plaanis riikidesse kus lubatud kiirused veelgi suuremad või lausa piiramata, siis võite ise oma arvutused teha. Loomulikult oleneb see ka konkreetsest autost, aga eks seda saategi ise katsetada.

Suvise suurema piirkiirusega riigimaanteede lõigud on ka suure liikluskoormusega, kus läbitakse ca 10% kogu Eesti sõidukite aastasest läbisõidust ja ökonoomsema kiirusega sõitmine säästaks kokku ligi 5 miljonit liitrit kütust.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.