Teadsid, et talvine autopesu on palju olulisem kui soojal ajal?

Foto: Andrus Ehrenpreis / PM / Scanpix Baltics

Rubriiki toetab

Talvine autopesu on raske teema. See on olulisem isegi kui suvel, aga edasi läheb keerulisemaks. Kui tihti? Kus? Millega? Kuidas hoida külmumise eest? Läheb ju kohe mustaks jälle.

Määri uksetihendid silikooniga

Pesemise esimene eeldus on, et uksetihendid on ilusti silikooniga määritud. See on talvel nagunii oluline, aga pesemise puhul vähendab see tunduvalt uste kinnijäätumise võimalust.

Kui sageli pesta?

Talvine pesu ei ole niivõrd ilu, kui auto tervise pärast vajalik. Mida tihedamini, seda parem. Kuna pole reaalne, et iga nädal jõuaks käia põhjalikus pesus, siis abiks on ka see, kui soola ja mustusekiht kas või selvepesulas survepesuriga maha lasta, isegi kui auto pärast säravalt läikima ei jää.

Lisaks, mida kauem mustusekiht koguneb, seda raskem on hiljem autot puhtaks saada ning rahalist kokkuhoidu ei tarvitse tullagi.

Ka vesi on oluline

Kui kuivatada ei viitsi, siis kodusele pesule eelistage (selve)pesulaid. Pesulates kasutatakse valdavalt loputamisel de-ioniseeritud vett, kodus on aga tavaline trassivesi. Viimase puhul jäävad autole valged kuivanud vee plekid.

Nende halvim omadus ei ole aga mitte visuaalne, vaid keemiline, kuna tegu on soolakristallidega, mis söövitavad end vaikselt laki sisse ja tekitavad kahjustusi.

Pese auto alt

Oluline on võimalikult palju pääseda pesemisega ka auto alla. Just sealsed detailid ja veermik on kõige rohkem erineva sodiga kaetud ja samas valdavalt ilma kaitsva laki ja värvita. Seega survepesu puhul püüdke võimalikult palju ka neid kohti tabada.

Liiga külma ilmaga ära pese

Kui temperatuurid on väga madalad, tublisti alla 10 miinuskraadi, siis ilmselt tasuks pesu edasi lükata, kui just auto ei pargi soojas garaažis. Põhjuseks see, et lingid, aknad, peeglid ja muud liikuvad osad võivad kinni külmuda ning kasutamisel puruneda.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.