Millele tähelepanu pöörata, kui kavatsed auto pikemaks ajaks seisma jätta?

Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Eesti kliimas on sõidukite talvekorterisse panemine üsnagi populaarne trend, ent pikemajalisi seismajätmisi võib tulla ette muudelgi aegadel.

Pikemat aega seisma jäetud autodel kipuvad vahel ilmnema erinevad probleemid, mistõttu tasub kindlasti kasutusele võtta mõned ennetavad abinõud.

Esmalt tuleks valida auto parkimiseks õige koht, võimaluse korral näiteks mõni garaaž või maa-alune parkla, kus õhk kenasti ringi käiks. Oluline on sealjuures see, et ei tekiks niiskust.

Kui garaaži võtta pole, siis tasub õues auto parkida võimalikult puudest eemale ning katta see spetsiaalse kattega, mis oleks lindude raevu eest kaitstud ning mis oleks soovitavalt ilmastikuvastane. Enne katte alla panemist on mõistlik auto korralikult ära pesta ja vahatada. 

Auto tuleks ka võimalikult täis tankida, et vältida paagis kondenseerumist. Juhul, kui auto jääb väga pikaks ajaks seisma, võib kindluse mõttes paaki valada ka mõnda kütuselisandit.

Väiksema hoolduse teostamine kehtib ka teiste vedelike kohta ning ära unusta rehve täis pumbata. 

Viimaks tuleb vastavalt keskkonnale tagada auto varguskindlus ning seejärel jättagi oma neljarattaline sõber mõneks ajaks seisma. Võimalusel tuleks seda ka vahepeal käivitamas käia ning käsipidurit kindlasti mitte peale jätta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.