Nende nelja kasutatud autode müüja kohta sai tarbijavaidluste komisjon mullu enim kaebusi

Foto: Andres Putting, Ekspress Meedia

Rubriiki toetab

2022. aastal registreeriti tarbijavaidluste komisjonis üle 200 kasutatud autodega seotud pöördumise. Enim kaebusi laekus Autoturg OÜ, NP Autod OÜ, Longo Estonia OÜ ja ES Autod OÜ vastu – nelja ettevõtte peale kokku esitati 51 kaebust. Infot, kui palju kaebusi iga ettevõtte kohta täpselt tehti, Autogeeniusel ei õnnestunud saada.

Autoturg OÜ on turul figureerinud juba mõnda aega ja seda erinevate nimede all sh BaltiCar, Autojärelmaks24 ja AutoRahaks. Nime muutus pole aga teps mitte muutnud äri olemust. Seega tasub kindlasti selgeks teha, milline äriühing on müüdava auto taga. Loe selle ettevõtte juhi kommentaari ärimudeli kohta SIIT.

Lugedes ka teiste ettevõtete kasutajakogemusi joonistub välja sarnane pilt – kasutatud sõidukid ostetakse kokku võimalikult soodsa hinnaga, vuntsitakse kerge vaevaga üles ning pannakse seejärel müüki kahe- või isegi kolmekordse hinnaga.

Autoturg OÜ ja ES Auto OÜ on lisatud ka musta nimekirja. Täpsemalt saab tutvuda mustas nimekirjas olevate ettevõtetega SIIN.

Enne kasutatud auto ostmist tuleks kontrollida Eestis arvel olnud auto tausta, varasemat kasutus- ja hooldusajalugu ning omanikke. Väga põhjalik juhend on SIIN. Transpordiameti e-teeninduses saab infot sõiduki varasema kasutuse ja tehnoülevaatuste kohta, liikluskahjude ja liiklusõnnetustes osalemise kohta saab infot liikluskindlustuse kodulehelt. Soovi korral on võimalik tellida tasulise teenusena ka sõiduki taustakontroll.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.