Hea nipp

Täna hakkavad kehtima talvised piirkiirused, aga mõnel lõigul on need ka 100 km/h

Talvised ilmaolud toovad endaga kaasa peale libeduse ka halvema nähtavuse, mistõttu tuleks nii linnas kui maanteel hoida teiste sõidukitega mõistlikku pikivahet. Siiski võib juhtuda, et libedus ka talverehvidest võitu saab ning teist autot kogemata kahjustad. Foto: Shutterstock.

Rubriiki toetab

Täna, 21. novembril hakatakse Eesti riigiteedel eemaldama suvise suurima lubatud sõidukiiruse 110 km/h liiklusmärke.

Kõigil 2+1 ja teatud 2+2 teede lõikudel jääb kiiruspiiranguna kehtima 100 km/h. Mujal on suurimaks lubatud sõidukiiruseks 90 km/h. Lisaks jääb transpordiameti maanteeliikluse juhtimise üksusel õigus kehtestada muutuva teabega liiklusmärkidega teelõikudel suurim lubatud sõidukiirus kuni 110 km/h valgel ajal ja heade sõidutingimuste korral.

Uuel Tartu maantee Võõbu–Mäo 2+2 lõigul kehtestatakse esialgu samuti statsionaarne kiirus 100 km/h kuni muutuvteabega märkide tööle hakkamiseni.

“Kindlasti tuletame liiklejatele meelde, et suurim piirkiirus ei ole kohustuslik. Jälgida tuleb tee- ja sõiduolusid ning valida sellele vastav kiirus,“ ütles Transpordiameti maanteeliikluse juhtimise üksuse juhataja Siim Vaikmaa.

Tallinn-Narva jääb 90 km/h

“Talviste teeolude korral tasub meeles pidada, et möödasõit võib võtta oluliselt rohkem aega ning kuna 2+1 teedel on möödasõidurajad piiratud pikkusega, siis tuleks seda ohtlikku manöövrit vältida. Ka 2+2 teedel võib möödasõidu sooritamisel teekatte libedus erinevatel sõiduradadel olla erinev.

Talveks jääb kehtima piirkiirus kuni 110 km/h kokku 139,7 kilomeetril ja 100 km/h kokku 186,4 kilomeetril. Suurem kiirus kehtestatakse neis kohtades, kus liikluskeskkond on selleks valmis. Neil lõikudel, kus on suurem oht metsloomade ja jalakäijate õnnetusteks, jäetakse talveks kiirus 90 km/h. Tallinna–Narva maantee 2+2 lõigul alates Maardust kuni Aaspereni tänavu kiirust üle 90 km/h ohutuse kaalutlusel ei tõsteta.

“Tallinna–Narva maantee valdavas osas ei ole takistatud metsloomade teele pääsemine, samuti on teel palju vasak- ja tagasipöördeid ning jalakäijad ületavad bussipeatuste piirkonnas teed. Samuti on Lääne-Virumaa osas ka suhteliselt madal liiklussagedus, mistõttu eriti teisel sõidurajal libedustõrje materjalid ei tööta nii efektiivselt kui suurema liiklussagedusega teelõikudel,” selgitas Vaikmaa.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.