Lähipäevil on parim aeg autot pesta, aga milliste vahenditega?

Rubriiki toetab

Kuna suur külm on selleks korraks möödas ja lähipäevil on ootamas ees sula, saab autot pesta ilma, et peaks väga muretsema külmumise pärast.

See ei tule uudisena kellelegi, et talvel kasutatav sool on auto jaoks üks paras õudus. Teiselt poolt on loogiline, et iga päev ei jõua keegi pesulas käia, ei ajaliselt ega rahaliselt. Siiski, mida suurem on rooste tekkimise oht (vanem auto, värvikahjustused) või mida rohkem on auto teile pereliikme eest, seda suurem on soov hoida seda soolavabana. Kas selleks on vaja mingeid erilisi pesuvahendeid ja põhjalikumat pesu?

Tegelikult mitte. Sool on vaid üks osa sellest mustusest, mis talvel auto kerele kleepub. Lisaks on seal soola mõjul teest lahti lahustunud asfalti, rehvipuru, üldist mustust. Kõige selle eemaldamiseks on vaja tõesti puhastuskeemiat ja palju aega või siis proffide lähenemist.

Sool ei nõua erivahendeid

Sool eraldub autolt võrdlemisi lihtsalt. Seega piisab täiesti ka tavalisest survepesuriga ülekäimisest või mõneminutilisest tsüklist selvepesulas. Tõenäoliselt ei ole vaja ka ülemäära aega kulutada katuse või akende pesuks, vaid pigem keskenduda rohkem alumistele sfääridele ja püüda ka auto alt ja veermikuosadelt võimalikult palju maha uhada.

Soolakihiga kaetud auto istub sisuliselt üleni marinaadis. Ja selle all võib olla väiksemaid kriime, mida igapäevaselt ei näegi, aga mille kaudu sool pääseb värvi alla. Varem või hiljem lõpeb see ebameeldivate pruunikate plekkide ilmumisega.

Ära hakka nühkima!

Oluline! Kui te ei kasuta pesuvahendeid ja eelnevat leotust, siis kindlasti ärge hakake entusiastlikult soola maha harjama või švammiga nühkima. Eeltoodud soovitus kehtib ainult veesurvega pesuks.

Vastasel juhul hakkate teisi mustuseosakesi mööda keret nühkima ja see võib omakorda kriime juurde tekitada. Seega rahuliku ööune tagamiseks või meelerahu suurendamiseks piisab täiesti kiirest survepesust. Kas või paar korda nädalas.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.