Teadlased uurisid välja, kuhu on parklas kõige mõistlikum oma auto parkida

Rubriiki toetab

Teadlased Paul Krapivsky Bostoni ülikoolist ja Sidney Redner Santa Fe Instituudist panid pead kokku ning tuginedes matemaatikale, arvutasid välja, kuhu tuleks parklas suunduda, et auto kõige kiiremini pargitud saada.

Interesting Engineering kirjutab, et aluseks võeti kolm erinevat tüüpi strateegiat. Esimeseks need juhid, kes parklasse sisenedes lähevad esimesele vabale kohale. Teiseks optimistid, kes lähevad kohe sihtkoha sissepääsule võimalikult lähedale ning kolmandaks need, kes valivad kuldse kesktee kahest eelmisest variandist.

Kuigi realistlikult võttes on iga parkimissituatsioon erinev ning sisaldab väga palju muutujaid, otsustasid teadlased olukorrale läheneda loominguliselt. Erinevate situatsioonide juures kasutati erinevaid matemaatilisi lähenemisi ja tehnikaid, mis igale situatsioonile paremini sobisid.

Lõpuks leiti, et parkimisel on mõistlik kasutada keskmist varianti, ehk et võtta risk ja otsida koht sissepääsule lähemale kuid mitte esimese hooga kohe ukse ette sõita. Kokkuvõttes on sellise variandi juures keskmiselt vaja kõige vähem sõita ning parklas kõndida.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.