10 huvitavamat maasturit SEMA autonäituselt, mis ei ole jaburalt kõrgele tõstetud hiidkastikad

Foto: Nissan

Uhked ja kohati äratundmatuseni tuunitud sõidukid on SEMA autonäituse traditsioon ja ka maasturid ei pääse sellest, olgu siis tegemist vanemate, restaureeritud või uute, karmi maastiku jaoks ehitatud masinatega.

Kui esmalt jäävad silma võrdlemisi ühesugused autod, millel tohutu tõste, palju kroomi ja hiiglaslikud valuveljed, siis sekka pakuti ka väheke maisemat kraami nii tuuningfirmade kui ka autotootjate enda poolt.

Toyota maasturid kõikideks seiklusteks

Jaapani autotootja on aru saanud, et pärismaasturid ja korralik maastiku läbimise võimekus on praegusel ajal hinnas. Koostöös erinevate maasturitele suunatud tuuningufirmadega esitles Toyota mitmeid oma USA turu maastureid.

Kaks erinevat Sequoia mudelit ja üks Tundra kastikas on saanud korralikult modifikatsioone, et viia reisijad kaugemale kui tavalised Toyota linnamaasturid. Kuigi kõigi kolme auto puhul on jõuallikad puutumata jäänud, on vahetamisele läinud vedrustus, veljed ja rehvid ning muidugi on lisatud ühtteist ka välimusele. Näiteks – miks mitte kinnitada tagaotsa külge skuuter?

Katusetelgiga Lexus? Aga palun

Lexuselt ei ootaks karmimaid maastureid, millel oleks sügava mustriga maastikurehvid ja näiteks ka katusetelk. Kuid SEMA ongi selleks, et üllatada ja Lexus pakub selliseid lahendusi sellegipoolest. ;uidugi ei puudu ka pisut luksuslikumad ja kindlasti mitte maastiku läbimiseks mõeldud maasturid nagu valge LX 600 Urban Concept ja mattlilla RX 500h.

Sarnaselt Toyota maasturitega, on enamus uuendusi ennekõike välimusega seotud. Kaks karmimaks muudetud maasturit LX 600 Alpine Lifestyle Concept ja erkrohekas-lilla GX 460 Overland Concept saavad muidugi põhjalikuma tuuningu, lisades palju lisavarustust looduses puhkamise jaoks.

Nissan pakub kõike: retro, elekter ja Baja-stiilis ekstreemne kastikas

Nissan katab kolme kontseptautoga väga erinevaid valdkondi. Vanemate autode austajatele on Sunny kastikas, mis on saanud elektriajami Leafi luukpärast, pidurid ja vedrustuse 240SX S13’st ja mudugi ka widebody bodykiti.

Nissan Ariya Surfwagon kontseptauto keskendub puhtalt disainile, olles segu modernsest elektrilisest linnamaasturist ja retrolikust välimusest. Auto küljel imiteeritakse puitpaneele, koos türkiissiniste velgede ja katusele asetatud surfilauaga.

Kolmandaks esitles Nissan oma Nismo Off Road Frontier V8 kontseptautot. Ekstreemsemaks maastikusõiduks mõeldud kastikas saab V-8 jõuallika suuremast Nissani Titan pick-upist ja näiteks ka kõrgemaks tõstetud vedrustuse, maastikurehvid, katuseraami.

Ford: ekstreemsest Broncost, eriti madala F-150 Lightning kastikani

Fordi valik polnud SEMA näitusel polnud võrreldes teiste eelpool mainitud Jaapani autotootjatega nii külluslik. Kuigi erinevaid linnamaastureid oli kokku üheksa, polnud paljud nendest kahjuks eriti märkimisväärsed.

Siiski suutis Ford oma Bronco viia pisut ekstreemsemaks kahe eri mudeliga Bronco Extreme Beach/Extreme Sport Support ja Bronco Service Vehicle kontseptautodega. Spektri teises otsas leiab F-150 Lightning Swiss Army Knife elektrilise kastika, mis omab näiteks päikesepaneele akude laadimiseks, sisseehitatud väike külmkappi, sportistmeid ja Thule katuseboksi.

Aga kui meeldivad need sissejuhatuses mainitud hiidmaasturid, siis MotorTrend on teinud päris hea galerii.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.