Ideeauto Lexus LBX Morizo RR on GR Yarise mootoriga sportlik väike linnamaastur

Fotod: Lexus

Tokyo autonäitusel avaldas Lexus midagi üsnagi üllatavat: pisikese linnamaasturi LBX (loe meie LBX-i proovisõidumuljeid SIIT) sportlik versioon. Morizo RR on küll hetkel ideeauto, kuid usutavasti jõuab sarnane auto ka tootmisse.

LBX linnamaastur on Lexuse uusim ja soodsaim mudel, mille baasversiooni maksab vaid 35 900 eurot. Kuna see on saadaval vaid hübriidajamiga, mille osa on ka 1,5-liitrine bensiinimootor, pole see kindlasti mitte sportlik. Kuid Lexus tõestab, et saab ka teisiti.

Seega näpsas Lexus Toyota GR Yariselt 1,6-liitrise 3-silindrilise mootori, mis on enam kui kaks korda võimsam, Lexuse kapoti all on sel lausa 305 hj ehk 25 hj rohkem kui uuendatud GR Yarisel. Võimsus jõuab nelikveosüsteemini 8-käigulise automaatkasti vahendusel.

Vedrustus on optimeeritud sportlikuks sõiduks ja on ka 10 mm madalam. Samuti saab Morizo RR kaasa sportlikumad rehvid ja natuke agressiivsema esi- ja tagaosa disaini.

Sõiduki nimi tuleb muidugi endise Toyota tegevjuhi ja praeguse eesistuja Akio Toyoda hüüdnime järgi, milleks ongi Morizo. Kuna tema eestvedamisel sündis GR Yaris ja paljud muud Toyota Gazoo Racingu projektid, on selge, miks soovib ka Lexus oma sportlikku mudelit tema nimega seostada.

Välimust ilmestavad kollased detailid, näiteks pidurisadulad, ja interjööris on ka Morizo logodega kollased turvavööd. Samuti leiab sportlikuma LBX-i seest paslikult ka sportistmed ja metallist pedaalid.

Lexus pole kinnitanud, millal võiks sportlikku linnamaasturit ka päriselt mudelivalikus näha. Küll aga on ideeauto nii tehniliselt kui ka välimuselt kindlalt kahe jalaga maas ja tõenäoliselt tehtav, mistõttu mitu Suurbritannia väljaanded juba poolenisti eeldavadki, et sarnane LBX lähiajal müüki tuleb.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.