6-rattaline Hellcati mootoriga Hummer on sõiduk, mida kellelgi vaja pole, kuid mis ehitati valmis sellegipoolest

Fotod: Danton Art Kustoms, Facebook

Nüüdseks saame juba mitu korda aastas kajastada uudist, kus jälle on uus 6-rattaline maastur mõnest tuuningufirma garaažist välja veerenud. Kuigi võib tulla tunne, et enam väga midagi uut välja mõelda ei saa, siis leidlikud autoentusiastid leiavad alati viise üllatamiseks.

Erinevate 6×6 maasturite vallas on isegi üllatav, et USA maasturite ikoon Hummer pole kellegi poolt 6-rattaliseks ehitatud. Vähemalt meie teada pole seda seni juhtunud. Kuid nüüd on linnuke kirjas – ja veel milline.

Peale ilmselge kolme telje on sõjaväe juurtega Humvee H1 väga-väga madal, palju pikem ja omab Dodge’i kuulsat ülelaadimisega, 6,2-liitrist, Hellcat V-8 mootorit, mis peaks tootma vähemalt üle 700 hj. Kõigele lisaks on tegu ka keskmootoriga sõidukiga.

Tehniliste andmete osas liiga palju teada hetkel pole, seega ei ole võimalik öelda, kas võimas V-8 jõud jõuab kõigi kuue rattani või mitte. Samuti on ka üsna raske aimata, kui palju algsest Humveest üldse järgi on peale kerepaneelide.

Välimuselt on aga maasturi katus madalamaks lõigatud, esiots korraliku transformatsiooni läbinud ning taga leiab hiigelsuure tiiva, mis on päriselt valmistatud kunagisest lennuki tiivast.

Veel üks üllatav fakt on see, et kogu see projekt on tegelikult sündinud täna Prantsusmaalt pärit tuunimisfirmale Danton Arts Kustoms. Kogu ehitus leidis siiski aset Ameerikas, koostöös Gas Monkey Garage’i ja Frency Exportiga.

Nüüdseks on ainulaadne 6-rattaline Hummer jõudnud ka oksjonile, mis toimub järgmise nädala laupäeval, 27. jaanuaril, Scottsdale’is, Barrett-Jacksoni autooksjonil.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.