Cupra Tavascan on autotootja esimene elektriline linnamaastur

Fotod: Cupra

Cupra on kirjeldanud oma esimest elektrilist linnamaasturit kui “unelmat”. Kupeeliku kerestiiliga maastur on väga sarnane 3,5 aastat tagasi avaldatud ideeautoga ning seda hakatakse valmistama järgmisel aastal.

Pärast Cupra esimest elektriautot Born, mis pole just kõige teravam ega äkilisem sõiduk autotootja mudelivalikus, on aeg teha midagi suuremat ja võimsamat. Tavascan koos maksimaalse 340 hobujõu ja nelikveoga on seega järgmine loogiline samm.

Cupra on kõige uhkem auto disaini üle, mis peaks näitama teed ka järgmistele mudelitele. Mõne aasta taguse ideeautoga väga sarnasena näiv linnamaastur on siiani üks agressiivsema välimusega Cupra mudeleid, teravate nurkade ja joontega.

Volkswageni grupi elektriautode platvormile MEB ehitatud Tavascanist valmib võimsam, kahe elektrimootoriga versioon VZ, millel on 340 hobujõudu ja nelikvedu. Soodsam alternatiiv on ühe elektrimootoriga 286-hobujõuline versioon. Nelikveoline kiirendab nullist “sajani” 5,6 sekundiga.

Sõiduulatus on umbes 550 kilomeetrit, seda tänu 77 kWh mahutavusega akule, kuid Cupra pole veel täpsustanud, kumma mudeli puhul sellist sõiduulatust oodata võib. Tõenäoliselt on siiski tegemist nõrgema ehk ühe elektrimootoriga mudeliga.

Maksimaalne laadimiskiirus 135 kW võimaldab 10 protsendi aku täituvuse pealt 80 protsendini laadida napilt vähem kui poole tunniga.

Interjöör peaks Cupra sõnul olema selgelt parema kvaliteediga võrreldes nende senise elektriautoga Born. Meediasüsteemi 15-tolline puutetundlik ekraan on suurim, mida nad kasutanud on, ja pärineb otse Volkswagen ID.7-st. Esimest korda Cupra ajaloos on valikus ka 12 kõlariga Sennheiseri helisüsteem.

Cupra elektrilise kupeemaasturi tootmine algab Volkswageni Anhui tehases Hiinas järgmisel aastal. Hispaania autotootja plaanib aastas müüa 70 000 Tavascani.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.