Lamborghini Huracan Sterrato “linnamaasturi” ametlikud andmed on lõpuks avaldatud

Fotod: Lamborghini

Lamborghini on pikalt kiusanud Huracan superauto kõrgemaks tõstetud variandi erinevate piltide ja videotega. Nüüd siis on ka auto kõik tehnilised andmed teada.

Kõigest paar nädalat pärast Porsche 911 Dakari avaldamist on sarnase ja väga omanäolise maastikuautoga hakkama saanud ka Lamborghini. Kuid tänu V-10 mootorile ja traditsioonilise superauto keskmootori paigutusele on Itaalia versioon veel ekstreemsem.

Vabalthingav, 5,2-liitrine V-10 toodab 610 hj, mis on 30 hj vähem, kui viimased Huracan Tecnica ja STO variandid ja 560 Nm. Läbi 7-käigulise topeltsiduriga automaatkasti jõuab võimsus kõigi nelja rattani.

Kiirendus seisust “sajani” võtab aega 3,4 sekundit ja seda juba Bridgestone Dueller All-Terrain 002 maastikurehvidega. Tänu sügava mustriga rehvidele on Huracan Sterrato tippkiirus aga piiratud 260 km/h peale.

Mootoriga seoses on suurim muutus õhuvõtt. Kui muidu on Huracanil õhuvõtuavad külje peal, siis Sterrato puhul on see katuse tagumises otsas, mootorikatte peal. Põhjuseks mustuse, tolmu ja kivide vältimine, et saaks puhtamat õhku.

Veermik on saanud põhjalikumad muudatused. Kliirens on 44 mm kõrgem, võrreldes tavalise Huracan EVO-ga ning rööbe on ees 33 mm ja taga 34 mm võrra laiem. Lisatud on ka alumiiniumist põhjakaitse, et mööda karmimaid teid muretult kihutada saaks.

Veljed on 19-tollised, juba mainitud Bridgestone’i maastikurehvidega. Need on koostöös Bridgestone’iga arendatud eraldi Huracan Sterrato jaoks ja omavad ka run-flat tehnoloogiat, mis lubab sõita 80 km kuni 80 km/h kiirusega ilma, et rehvis rõhku oleks.

Disaini poolest on peale kõrgema “istumise” suurimateks muutusteks süsinikkiust rattakoopa laiendid ja ees olevad lisa LED tuled. Lisaks leiab ka katusereelingud, mis kannavad vaid kuni 30 kg, kuid nende tõttu pidi Lamborghini siiski tugevdama Huracani katusekonstruktsiooni.

Interjöör on vähem muutunud. Muidugi on olemas korvistmed ja enamus kabiinist on kaetud Alcantaraga ning leiab ka tikandiga Sterrato logosid. Sõites saab juht valida Sterratole eksklusiivse Rally sõidurežiimi, mis on mõeldud just maastikusõiduks ja seadistab auto stabiilsus- ja veojõukontrolli vastavalt, lubades rohkem libisemist.

Lamborghini toodab Huracan Sterratot vaid 1499 sõidukit ja tootmine algab järgmisel veebruaril. Hind Euroopas algab 263 000 eurost, millele lisanduvad maksud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.