Lexuse kontseptautod innustavad loodust avastama minema

Fotod: Lexus

Tokyo Auto Salon autonäitusel näitas Lexus kahte ideeautot, mis trotsivad noobelmargile omast luksust ja keskenduvad hoopis maastikuvõimekusele.

Kindlasti huvitavam kontseptauto on pisem, bagi-stiilis sõiduk nimega ROV (Recreational Off-Highway Vehicle). Jõuallikaks on 1-liitrine, kolme silindriga sisepõlemismootor, mis tarbib fossiilkütuse asemel vesinikku.

Mõõtmetelt 3,1 m pikk, 1,7 m lai ja 1,8 m kõrge sobib ROV oma kompaktsete mõõtmete poolest hästi kitsaid off-road teid avastama. Sõidu ajal saab vahetada nelik- ja tagaveo vahel ning tänu vesinikul töötavale mootorile on CO2 heitmed pea nullilähedased.

Teine, rohkem Lexuse näoga ideeauto on NX maasturi baasil ehitatud NX PHEV Offroad. Aluseks on võetud võimsam NX 450h+ pistikhübriid ja muudetud on välimust ning natuke ka veermikku.

Uuendatud vedrustus tõstab maasturi kõrgemale ja lisatud on ka 17-tollised off-road rehvid. Katusele on lisatud ka metallist raam, mille saaks täita näiteks kämping- või telkimisvarustusega. Jõuallika osas on auto jäänud puutumatuks.

Võib vast üsna kindlalt väita, et kumbki nendest kontseptautodest tootmisse ei jõua, sest väga lexuslikud need pole. Kuid Jaapani autotootja sõnul on antud sõidukite eesmärk balansseerida huvitav elustiil ja sõidukogemus, olles samas harmoonias loodusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.