Modifitseeritud Porsche 911 Carrera 4S tegi uue autode kõrgusrekordi

Fotod: Porsche

Teisel detsembril jõudis võidusõitja Romain Dumas korralikult ümberehitatud Porsche 911-ga 6734 meetri kõrgusele, mis on uus maailmarekord. Tšiilis aset leidnud ekspeditsioonist võttis osa kaks Porschet.

Ei pea olema kõige suurem Porsche fänn, et aru saada, et tegemist pole esindusest välja veerenud masinatega. 992-põlvkonna 911 Carrera 4S-id on RD Limitedi meeskond põhjalikult ümber ehitanud ning sportautod kannavad hüüdnimesid Doris ja Edith.

RD Limited on Romain Dumas’ loodud võidusõidumeeskond, mis keskendub valdavalt maastikurallidele nagu Dakari ralli. Mõlemal autol on originaalne 3-liitrine kahe turboga boksermootor ja 7-käiguline manuaalkast.

Silma järgi on aga peaaegu kõik, mis puudutab veermikku ning auto keret ja osaliselt ka konstruktsiooni, põhjalikult muudetud. Kliirensi kergitamiseks (350 mm) on autodele installitud portaalsillad, aramiidist põhjakaitsed ja muidugi on autol ka suured sügava mustriga off-road-rehvid.

Rekord tehti Tšiilis Ojos del Salado vulkaani läänepoolsel serval. 6734 meetri kõrgusele jõudis küll vaid üks autodest. Edith oli juhtautona pisut kergem ja seetõttu ka paremini ette valmistatud, et saavutada rekordkõrgus.

Mõlemad modifitseeritud Porsche 911-d sõitsid sünteetilise kütusega, mille tootja on Tšiili ettevõte HIF. Kütuse tootmise üks komponent on süsinikdioksiid, tänu millele on sõit peaaegu täiesti heitejäljeta, kuna jõuallikas väljastab umbes sama palju CO2, kui võeti õhust kütuse tootmiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.