Munro Mk_1 eesmärk on saada kõige võimekamaks elektrimaasturiks

Fotod: Munro

Šotimaalt pärit start-up autotootja Munro avaldas äsja oma esimese maasturi Mk_1. Mõistagi, et tegu on korraliku maasturiga, mis pakub vaid vajalikku ja ei mingeid üleliigseid luksusvidinaid.

Munro eeldus on, et elektrimootoritega varustatud masin suudab läbida karmimad tõusud ja takistused kuna ning turul pole hetkel selliseid elektrimaastureid väga saada, loodavad šotlased edestada kuulsamaid konkurente.

Mk_1 erineb paljutest elektriautodest selle poolest, et mootorid pole paigutatud nt. iga ratta või kummagi telje juurde. Selle asemel on autol vaid üks elektrimootor ja asetatud keskele parema kaalujaotuse tarvis.

Võimsuse poolest on valikus 299 hj (220 kW) või 381 hj (280 kW) variandid, millele saab omakorda valida ka kahe aku mahutavuse vahel 61 kWh ja 82 kWh näol. Akud koosnevad moodulitest, mida on lihtne vahetada, kui peaks vajadust olema. Siiski garanteerib Munro, et vähemalt 80% aku mahutavusest kestab vähemalt kaheksa aastat.

Sõiduulatust lubatakse kuni 306 km, mis ei kõla just väga muljetavaldavalt. Samas tasub meenutada, et tegemist pole tavalise elektriautoga, millega sõidaks pikemaid otsi mööda maanteed. Karmimat maastikku läbides mööduvad kilomeetrid märksa aeglasemalt.

Maastiku võimekusele aitavad kaasa lukustatavad diferentsiaalid ja laua 48 cm jagu kliirensit. Lisaks on suurim mäkke tõusu lähenemisnurk 84 kraadi, mis tähendab, et teoorias saaks peaaegu, et seinast üles sõita.

Munro on keskendunud ka auto lihtsusele ja vastupidavusele. Inspireeritud põllumajandustehnikast on Šoti autotootja kaasanud modernset tehnoloogiat, mis on vastupidav ja loodab, et nende Mk_1 oleks kasutuskõlblik ka 40 ja 50 aastat pärast igapäevast kasutust.

Disaini poolest polegi suurt miskit lisada, mida pildid juba edasi ei anna. Auto on robustne, otsekohene ja praktiline ning naljalt seda millegi muuga sassi ei aja.

Hinnad peaksid Munro Mk_1-l algama umbes 58 000 eurost, millele lisanduvad veel maksud. Tootmine algab Šotimaal järgmisel aastal, mis on algselt piiratud 250 sõidukini aastas. Aastal 2024 loodavad nad kolida suuremasse tehasesse, mis võib toodangut kümnekordistada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.