Rivian alustab Euroopa vallutamist elektriliste linnamaasturitega R2 ja R3

Fotod: Rivian

Puhtalt elektriliste maasturite tootmisele suunatud Rivian on Põhja-Ameerika turul teed rajanud pikapiga R1T ja linnamaasturiga R1S. Ametlikult Euroopa turule sisenedes tutvustas USA mark ka väiksemaid, meie mandrile sobilikumaid mudeleid R2 ja R3.

R2 on keskmise suurusega elektriline linnamaastur, mis kombineerib kiiruslikkust ja maastiku läbimise võimekust ning praktilisust. 5-kohalise sõiduki siluett on selgelt Riviani malli edasiarendus ja seega loomulik jätk R1S-le.

Interjööris võeti fookuseks just tagumiste reisijate jalaruum ja praktiline mahutavus. Lisaks saab pagasiluugi tagaakna lasta elektriliselt täielikult alla ning pagasiruumi küljeaknad avanevad, kuid seda nurgaga, lastes sisse värsket õhku.

R2 hind algab USA turul 45 000 dollarist (41 344 eurot), esimesed autod jõuavad tehastest välja umbes kahe aasta pärast.

Peale R2 oli üllatuseks ja disaini mõttes ka palju ägedamaks uudiseks R3 ning selle kangem versioon R3X. Välisdisainilt oleks tegu justkui mitmekümne aasta vanuse luukpäraga, mis on taaselustatud modernse, elektrilise linnamaasturina.

Samuti kirjeldatud keskmise suurusega linnamaasturina, on R3 kindlasti kompaktsemate mõõtmetega kui R2. Luukpära stiilis kere kaotab muidugi ruumikust sõiduki tagaosas, kuid see-eest näeb huvitavam ja natukene ka sportlikum välja.

R3 ja R3X tootmine algab pärast R2 väljatulekut, et suurem mudel saaks korralikult hoo sisse ja kõik huvilised auto õigeaegselt kätte. Kummagi R3 mudeli hinda pole Rivian hetkel avaldanud. Nii R2 kui ka R3 mudelite tootmine leiab aset Ameerika Ühendriikides Illinois.

Tehnilise poole pealt on autod aga vägagi sarnased. Mõlemad ehitati Riviani uuele, keskmise suurusega sõiduki platvormile, kus akut kasutatakse osana masina konstruktsioonist.

Samuti tehakse mõlemast maasturist nii ühe, kahe kui ka kolme elektrimootoriga versionid. Veoskeem on vastavalt mootorivalikule kas tagaveoline või nelikveoline, näiteks kolme mootoriga versioon saab kaks mootorit tagasillale ja ühe esisillale. Kiireim versioon peaks paigalseisust 98 km/h-ni kiirendama vähem kui kolme sekundiga.

Saadaval on kaks aku suurust, millest mahukam peaks pakkuma umbes 500 km sõiduulatust. Kinnitatud on ka kiirlaadimine, tänu millele saab aku 10% pealt 80%-ni laadida vaid 30 minutiga. Kahjuks pole teada täpseid andmeid ei akude mahutavuse ega laadimiskiiruse kohta.

Samuti kavatseb Rivian uutel mudelitel kasutada kui 11 kaamerat ja viit radarit, mis aitavad autol ümbruskonda jälgida, et toetada isejuhtimist. Mis tasemega isejuhtimine tuleb, pole täpselt teada, kuid autotootja sõnul on see märkimisväärselt parem kui senistel mudelitel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.