SV Rover on metsik maastur, mida saab nii V-8-ga kui ka elektrilisena

Fotod: Scarbo Vintage

Californiast pärit Scarbo Vintage on valmis ehitanud vägagi ekstreemse maasturi. SV Rover on inspireeritud vanemast Land Rover Defenderist, mis on segatud Ameerika muskliga, et tuua klientideni eriti võimekas off-road sõiduelamus.

Kui SV Roveri äärmuslik välimus välja arvata, on vast masina kõige huvitavam aspekt see, et valida saab nii supercharger ülelaadimisega V-8 või elektrilise jõuallikate vahel. Heaks uudiseks on see, et olenemata valikust, on saadaval üle 1000 hj. Sisepõlemismootor toodab 1100 hj ja elektriajam 1020 hj (750 kW).

Võimsus jõuab kõigi nelja rattani läbi 8-käigulise automaatkasti ja juht saab sõidu jooksul valida nii taga- ja nelikveo vahel. Veermiku osas on muidugi ka olemas lukustatavad esi- ja tagadiferentsiaalid.

Õhkvedrustus on seadistatava kõrgusega ja pakub ratastele kuni 76,2 cm liikumisamplituudi ning ka tagarattad keeravad esimestega kaasa. Veljed on 20-tollised, mis on kaetud hiiglaslike 40-tolliste maastikurehvidega ja piduriteks on keraamilised süsinikust Brembod.

Maasturi suurusest hoolimata on tegemist siiski pelgalt 2-kohalise sõidukiga, kuna masina mootor on paigutatud keskele. Kogu kere on valmistatud alumiiniumist ja süsinikkiust ning interjööris kohtab enamasti plastmassi, alumiiniumit ja alcantarat. Ei puudu ka konditsioneer ning 12,3-tolline ekraan näidikute jaoks ja 12,8-tolline puutetundlik meediasüsteemi ekraan.

Scarbo Vintage pole öelnud mitu SV Roverit nad plaanivad ehitada ja teada pole ka maasturi hind. Arvestades aga firma varasemaid projekte nagu SV RSR, mis kujutas endast ekstreemset lähenemist Porsche 911-le ja maksis 935 000 USA dollarit, siis SV Roveri puhul tagasihoidlikku hinda ei maksa oodata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.