Uus Defenderi restomod on segu Ameerika ja Suurbritannia maasturitest

Fotod: Legend Motor Company

Ameerika Ühendriikidest pärit Legend Motor Company on loonud järjekordse Land Rover Defenderi restomodi. Esimene valminud maastur Signature Series 001 näeb välja vanema Defenderi moodi, kuid kere all on peidus palju USAst pärit tehnikat.

Legend Motor Company sõnul on tegemist uue lähenemisega legendaarsele maasturile, mis tagab modernse võimekuse ning samas lihtsama ja mugavama omamisekogemuse, mis vanemate Defenderitega alati kaasas ei käi. Reaalsuses on tegu maasturiga, mille kere pelgalt meenutab Defenderit.

Kaks peamist trumpi on auto jõuallikas ja konstruktsioon. Kapoti alla saab valida kahe General Motorsi V8 vahel: vabalthingav 6,2-liitrine LT1 mootor, mis pakub 455 hj ja 630 Nm ning sama mahuga, kuid lisatud supercharger-ülelaadimisega 640 hj ja 881 Nm tootev isend. Mootorist olenemata on kõigil mudelitel käigukastiks 8-käiguline automaat, mis pärineb samuti General Motorsi valikust.

Signature Series baasiks on aga hoopis eelmise põlvkonna (JK-koodnimega) 4-ukselise Wrangleri konstruktsioon. Kere on valmistatud täielikult alumiiniumist, seestpoolt aga kaetud Kevlariga, mida on samuti paigaldatud ka põhja alla kaitseks.

Amortisaatorid on maasturite võidusõidumaailmas tuntud Foxi omad – loomulikult seadistatavad. Ilmselgelt on ka modernsed ketaspidurid, uued veljed ja sügava mustriga BF Goodrichi maastiku rehvid.

Interjööri märksõnadeks on mugavus, modernsus ja lihtsus. Eesmised istmed on pöörlevad “kaptenitoolid” ning lisada saab ka kokkuvolditava, kolmanda istmerea. Lisana on saadaval ka retro-välimusega modernne helisüsteem, millel on Bluetooth’i ühilduvus.

Legend Motor Company Signature Series maasturi hind algab veerand miljonist USA dollarist, mis on umbes 226 000 eurot. Võimsam mootor ning erinevad lisavarustused muidugi tõstavad vajaminevat summat omajagu, kuid nende kohta täpseid numbreid pole avaldatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.