Uus Range Rover Sport tutvustab mitmeid uusi tehnoloogiaid ning avaldati hinnad

Mais esmaesitletud kolmanda põlvkonna Range Rover Sport annab maaletooja sõnul juhi käsutusse täiesti uued tipptasemel tehnoloogilised lahendused.

Uue Range Rover Sporti kõige erilisemad uuendused ja mitmed esmakordselt tutvustatud lahendused puudutavad valdkondi, mis on just linnamaasturite jaoks eriti olulised – näiteks on erilist tähelepanu pööratud vedrustusele ning erinevatele juhiabisüsteemidele.

Kõigi uute tehnoloogiate aluseks on uudne MLA-Flex arhitektuur, mille robustne konstruktsioon muudab Range Rover Sporti eelmise põlvkonnaga võrreldes kuni 35% jäigemaks.

“MLA-arhitektuur ja kõige uuemad keresüsteemid annavad kokku parima dünaamika, mida Range Rover Sporti puhul nähtud on. Kõike juhib integreeritud kere kontrollsüsteem, mis koordineerib näiteks nii õhkvedrustuse kui ka uue Dynamic Response Pro süsteemi tööd,” ütles Nick Collins, Jaguari ja Land Roveri sõidukiprogrammide tegevdirektor.

Uus Dynamic Response Pro süsteem töötab käsikäes viimase põlvkonna õhkvedrustusega, mille osaks on esmakordselt ka muutmahuga õhkvedrud. Süsteem pakub ülimat stabiilsust tänu võimekale 48-voldisele juhtsüsteemile. Selleks, et muuta vedrustuse töö võimalikult täpseks ja sujuvaks, arvestab sõiduk ka eHorizoni navigatsiooniandmetega ja valmistub aegsasti eesootavateks kurvideks.

Uue Range Rover Sporti dünaamilisele võimekusele aitab veelgi kaasa Adaptive Dynamics 2 tehnoloogia, mis parimate tulemuste saavutamiseks viib läbi mõõtmisi ja korrektuure kuni 500 korda sekundis.

Püsikiirusehoidja igal maastikul

Uus Range Rover Sport on tänu neljarattaroolimisele, elektroonilisele aktiivdiferentsiaalile ja torque vectoring süsteemile kurvides veelgi väledam kui varem. Madalatel kiirustel saab tänu neljarattaroolimisele nautida väga head manööverdusvõimet, sest tagumisi rattaid saab kuni 7,3 kraadi pöörata. Samas kui suurematel kiirustel tagab kõikide rataste roolimine suurepärase stabiilsuse. Juhtide elu muudab lihtsamaks ka uue Range Rover Sporti pöörderaadius, mis on võrreldav tavalise luukpäraga.

Kõik uued Range Rover Sport mudelid on varustatud kaheksakäigulise ZF automaatkäigukasti ja nutika nelikveoga, mis suudavad intuitiivselt ette ennustada, kuidas tuleb veojõudu rataste vahel jagama.

Uue Range Rover Sporti pardal saab esmakordselt proovida ka uut Off-Road Cruise Control funktsiooni, mis aitab juhtidel hakkama saada ka kõige keerulisemates tingimustes, hoides ühtlast kiirust vastavalt pinnasele ja maastikuoludele. Funktsiooni kasutamisel saab valida ühe neljast mugavussättest ja nutikas süsteem kohandab kiirust vastavalt, lubades juhil keskenduda juhtimisele.

Vähem müra

Auto salongis vähendab tee- ja rehvimüra uue põlvkonna aktiivne mürasummutustehnoloogi, mis jälgib rattakoobastesse paigutatud mikrofonide ja kiirendusmõõturite toel pidevalt sõidukisse sisenevaid helisid ning nutikad süsteemid arvutavad sarnaselt tipptasemel kõrvaklappidele välja mürasummutava heli profiili.

Uut Range Rover Sporti saab juba nüüd eeltellida Land Roveri müügiesinduses. Sõiduki hind algab 97 300 eurost. Esimesed sõidukid jõuavad klientideni oktoobris. Mudeli eelesitlus toimub Tallinnas 30. augustil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.