5 head alla 40-eurost kingisoovitust mootorratturile

Mida mootorratturile kinkida?Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Pole mootorrattaentusiastist kaasale või sõbrale veel jõulukingitust? Siin on viis head valikut, mis maksavad vähem kui 40 eurot ja peaks tuju heaks tegema kõigil mootorratta omanikel, kellel neid vidinaid veel olemas ei ole.

See edetabel on mõeldud eelkõige neile, kes ise kaherattaliste maailmast väga sügavalt ei huvitu, aga tahaks kaaslast ikkagi rõõmustada. Ühtlasi on siin edetabelis mitu erinevat asja, enne mille ostmist tasuks veenduda, et teie kaasal või sõbral ei ole see vidin juba olemas. Kuidas? See on juba raskem ja jääb teie enda välja nuputada.

Tööriistakomplekt

Oxford Tool Kit Pro OX770

37,62 eurot

Meie edetabeli esimene kingitus on tööriistakomplekt, mis tegelikult võiks iga tänavamootorratta peal olla. Enamasti ei lähe seda vaja, kuid tõenäoliselt tekib igal mootorratta omanikul kunagi situatsioon, kus ta mõtleb, miks tal seda ei ole. Seda eriti neil, kellele meeldib iidsete tsiklitega ringi sõita.

Siia lisasime Oxfordi tööriistakomplekti, kus on kõik põhiliselt vajalikud tööriistad juba olemas. Komplektis saab tööriistu välja vahetada ja seal on ruumi ka mõni vidin juurde lisada.

Kaelasall

Alpinestars Tech Neck Warmer Black

21 eurot

Paljude jaoks on kael väga õrn koht, mis võib sõites külmast tuulest kangeks jääda. Kiivrisukad katavad enamasti ka kaela ära, kuid on õhukesed ja ei pea piisavalt külma tuult kinni.

Torusall on üks nendest kulutustest, mille tõenäoliselt on paljud tahaplaanile jätnud ja kasutanud salli, mis parasjagu kätte jääb. Sellepärast läheb see kingitus enamikul mootorratturitel asja ette.

Keti hoolduskomplekt

Motul MC Care

27 eurot

Enne selle kingituse ostmist tuleb minna kingituse saaja mootorratta juurde ja veenduda, et sellel ikka on kett. Selle asemel võib olla ka rihm või kardaan.

Kui rattal on kett, siis on see ketipuhastuse komplekt kindlasti hea kingitus. Kõigil on omad eelistused keti puhastusvahendite ja meetodite osas, kuid Motuli tooted on enamasti kvaliteetsed ja paljude valik. Isegi, kui entusiastil on säärased asjad juba olemas, ei jookse need kindlasti mööda selga maha.

Kõrvatropid

Alpine MotoSafe RACE

17,90 eurot

Mootorrattad on autodest märkimisväärselt valjumad ja siia juurde tuleb lisada ka asjaolu, et mootorrattal ei ole salongi. Kui nüüd mootorimüra ja tuulevuhin kokku panna saab päris kõrge mürataseme.

Sellepärast peaks kuulmiskaitse olema tsiklisõidul kohustuslik, et mootorratturid ei rikuks asjatult oma kõrvu. Kõrvatroppe on müügil palju erinevaid ja need on enamasti head. Need Alpine’i omad on sellised, mida me oleme testinud ja saame julgelt soovitada.

Piduriketta lukk

Oxford Mini T Disc Lock Yellow

19 eurot

Väga lihtne aksessuaar, mida paljust meist ei viitsi kasutada, kuigi tegelikult võiks. See lukustab mootorratta piduriketta ning teeb vähemalt paberil mootorratta varastamise keerulisemaks.

Kas sellest on kasu? Raske öelda, arvestades seda, et vahel tõstavad vargad mootorratta lihtsalt mikrobussi ja on kadunud 30 sekundiga. 19 euro eest võib proovida ikka.

Boonus: kopsakas telefonihoidja

Quad Lock

Ca 100 eurot

Quad Lock teeb teeb kvaliteetseid telefonihoidjaid, millele on sisseehitatud ka vibratsioonisummuti. See mõjutab eeskätt telefonide lipulaevu ja neist eeskätt iPhone’e, mille kaamerad on reeglina vibratsiooni suhtes tundlikumad. 

Suvalise telefonihoidjaga võib mingi hetk lihtsalt juhtuda see, et telefoni kaamera stabilisaator lihtsalt ei tööta enam. Quad Locki telefonihoidjad on aga kallid ning ühe komplekti jaoks tuleks kõrvale panna ligikaudu sada eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.