Tehnoülevaatus lõppes enne kui Euroopa ringreis? Kas oma mootorrattale võib välismaal ülevaatuse teha?

Kas Eestis registreeritud mootorrattale võib välismaal ülevaatuse teha?Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Hiljuti kerkis ühes motohuviliste grupis esile küsimus, millele ammendavat vastust ei saadud: kas Eestis registreeritud mootorrattale võib välismaal ülevaatuse teha?

Kitsendasime välismaa siin Euroopa Liiduks ning uurisime transpordiametilt, kas näiteks pikale veninud Euroopa ringreisi puhul võib ülevaatuse välismaal teha ja edasi sõita.

Transpordiameti liiklusteenistuse sõidukite tehnoosakonna juhataja Jürgo Vahtra sõnul on tõenäoliselt võimalik Eesti liiklusregistris olevale sõidukile välisriigis tehnoülevaatus teha, kuid kehtivale seadusandlusele tuginedes ei ole tänasel päeval võimalik välisriigis läbitud ülevaatuse tulemust ega kehtivust Eesti liiklusregistrisse üle kanda. Eesti sõidukile kehtiva ülevaatuse saamiseks peab sõiduk läbima ülevaatuse Eestis.

“Transpordiameti poolne soovitus on võtta ühendust asukohariigi vastava ametiasutusega ning küsida, kas nad aktsepteerivad olukorda, kus Eesti registris olev sõiduk läbib nende riigis tehnoülevaatuse ning sõidukiga liigeldes kantakse kaasas kehtiva tehnoülevaatuse olemasolu tõendavat dokumenti,” lisas ta.

Kui see lahendus neile sobib, siis peaks mootorrattur Vahtra sõnul pöörduma ülevaatuspunkti ning Eestisse naastes peaks sõidukiga uuesti tehnoülevaatusele sõitma.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.