Politsei vastab: kus võib mootorratta juhiloa tegemise ajal sõitmist harjutada?

Mootorrattaga sõitmist võib Eestis harjutada ka väljaspool autokooli.Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

Mootorratta juhiluba tehes võib uutel tulijatel jääda ettenähtud sõidutundidest väheks, et ennast lenkstangi taga enam-vähem kindlana tunda. Lisatunnid aga maksavad ning osal õpilastel on oma mootorratas juba olemas ja seoses sellega võib tekkida kihk ise näiteks mõnel parkimisplatsil sõitu harjutada.

Kuna enamikul inimestel pole kodus suurt asfalteeritud või tänavakividega kaetud platsi, uurisime politsei- ja piirivalveametist, kas vastava juhiloata inimene saab üldse väljaspool autokooli kuskil tasuta ja legaalselt mootorrattasõitu harjutada.

Tartu jaoskonna menetlusjuhi Timo Reinthali sõnul võib platsiharjutusi teha, kui ala on liikluseks suletud ja kõrvalistele inimestele ligipääs piiratud. Ta lisas, et kui platsiharjutust tehakse võõral maal, tuleb küsida ka maaomaniku nõusolekut.

Küsisime täpsustuseks, kas sõiduharjutusteks sobivate kohtade hulka kuuluvad ka näiteks mahajäetud parklad ja tööstusalad, kus on asfalteeritud platsid, mis on liiklusele ja inimestele liikumiseks avatud (pole keelumärke ega aeda ümber), aga kus ei käi peaaegu mitte keegi.

“Avatud platsil võib harjutada, kui on olemas maaomaniku nõusolek ja on tagatud see, et harjutusplatsil ei satu ohtu teised liiklejad ja jalakäijad,” vastas Reinthal.

Ta lisas, et mootorratas peab harjutamiskohta jõudma legaalselt. Seega tuleb sõiduk viia kohale haagisel või lasta see mõnel juhiloaga sõbral tuua.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.