Päeva kuulutus: müüki tuli “null-kuus”, mille roolis on olnud mitu tuntud nime

See auto on maailma näinud! Fotod: Kristjan Ojang

Tänane päeva kuulutus tuleb tuntud nimedega, sest telemees ja Autogeeniuse kaasautor Kristjan Ojang on müüki on pannud telesaadetes “Žiguliga idablokis”, “Žiguliga isamaal” ja “Žiguliga maailma tippu” osalenud auto. Selle auto roolis võtsid reisiseikluse ette saatejuht Robert Rool ja näitleja Tiit Sukk.

Aga see ei ole veel kõik. Oma elu esimese sõidukogemuse Žiguliga sai selle rooli taga ka Soome rallisõitja Jari-Matti Latvala. Tõsi, rallirajale ta vana Žiguliga ei läinud, vaid tegi väikese tiiru oma kodu ümbruse asfaltteedel.

Müüja sõnul on “Null-kuut” nii reiside käigus kui ka enne ja pärast reise remonditud ja hooldatud, et püsida heas sõiduvormis. Pärast viimast Skandinaavia tuuri tehti põhjalik mootori remont ning parandati kere värvkatet. Jooksvalt on vahetatud veermikuosi ning igaaastase kevadise äratuse juurde on käinud ka pidurite hooldamine. Auto läbis äsja ka ülevaatuse.

Müüja kinnitab, et istmed on väga viisakad (hoitud pidevalt katete all) ning “null-kuuele” omast kanga läbikulumist ei esine ei esi- ega ka tagareas. Mugavusvarustusse kuulub vana kooli raadio (ilmselt ka aastast 1986), mis heal päeval jaksab ka kassette mängida. Raadio töötab FM-sagedustel, seega saab muretult kuulata praeguseid raadiojaamu. Helikvaliteet on muidugi ajastule vastav, aga kõik see kokku lisabki toreda annuse nostalgiatunnet.

Autoga tuleb kaasa Robert Rooli ja Tiit Suka autogrammidega fotoalbum reisidest, kus see auto on osalenud. Selline fotoalbum on spetsiaalselt sellele autole koostatud ning teist sellist kusagil ei leidu. Ekslusiivne värk!

Müüja tahab auto eest 3200 eurot, aga ütleb, et summa ei ole kivisse raiutud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.