Audi RS6 GTO on pühendatud kuulsa nelikveosüsteemi juubelile

Fotod: Audi

Tähistamaks Audi quattro nelikveo süsteemi 40. juubelit, on Audi valmistanud RS6 GTO kontsepti, mis on inspireeritud Audi 90 quattro IMSA GTO võidusõidumasinast.

Audi soovis tol ajal oma tooteid USAs reklaamida ja selleks siseneti Ameerika Trans-AM võidusõidusarja. Autoks sai 2,2-liitrise ja 5-silindrilise turbomootoriga nelikveoline Audi 90 quattro IMSA GTO, mis näitas kõikidele USA konkurentidele koha kätte. 1989. aasta hooajal võitis Audi 13st sõidust 8.

Audi 90 quattro IMSA GTO

Ikoonilisest ringrajaautost inspireeritud RS6 GTO konseptauto põhineb seeriatootmises oleval tavalisel RS6-l.

Välimuselt on esiots teistmoodi tänu ennekõike uuele (ja isegi veel suuremale) esivõrele. RS6 on saanud teistsuguseed veljed ja muidugi ka punase, valge, musta ja halliga disainitud välimuse.

Samuti Audi 90 GTO-le viidates, on RS6 kontseptauto saanud küljepealt väljuva summuti otsa. Skeptikud meis arvavad, et see võib olla puhtalt kontseptautole omapärane “võlts” auk.

Interjöör on samuti üsna põhjalikult muudetud. Ette on lisatud süsinikkiust Recaro korvistmed ja tagaistmed on sootuks eemaldatud. Esimeste küljeakende asemel on hoopis mustad võrgud, jällegi viidates ringrajaautole.

Hetkel on RS6 GTO puhtalt ideeauto ja arvestades selle põhjalikult muudetud välimust ja interjööri, selleks ta ka tõenäoliselt jääb.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.