Uus Audi RS 6 GT pakub 630 hj ja rohkelt süsinikplasti ning maksab ligi 220 000 eurot

Fotod: Audi

Audi suur ja võimas universaal RS 6 on saanud uue GT-tähistusega eriversiooni. Mõne aasta eest tutvustatud RS 6 GTO ideeauto baasil välja arendatud limiteeritud tootmisarvuga seeriaauto loomisel saadi inspiratsiooni mitmekümne aasta tagusest võidusõiduautost Audi 90 quattro IMSA GTO.

Kui sääraste sportlike autode eriversioonide puhul saab alati uhkustada suurema võimsusega, siis antud juhul mitte. RS 6 GT kapoti all oleva kahe turboga 4-liitrise V-8-mootori 630 hj ja 850 Nm on küll rohkem, kui on standardsel RS 6-l, kuid valikus olnud Performance-versioon on pakkunud identset võimsust ja pöördemomenti aastaid.

Uuendusi leiab aga sõiduki välimuses, keret ehivad kunagise Audi Sporti meeskonna värvid valge, must, hall ja punane. Esi- ja tagaosa on agressiivsema disainiga ning veel leiab autolt suurema tagatiiva ja difuusori, katusereelingud on aga sootuks eemaldatud.

Esimest korda Audi seeriaautode ajaloos saab RS 6 GT süsinikplastist kapoti ja esitiivad. Lisaks on eridisainiga 22-tollised veljed samuti valmistatud kergest komposiitmaterjalist – samuti esmakordselt Audi valikus.

Kuigi RS 6 GT kaalu pole Audi kinnitanud, kiirendab see “sajani” 3,3 sekundiga ehk 0,1 sekundit kiiremini kui sama võimsusega RS 6 Performance. 0–200 km/h saavutatakse kõigest 11,5 sekundiga.

Veermikus on jõudu jaotavad diferentsiaalid nii keskel kui ka tagateljel uuendatud, olenevalt sõidutingimustest ja valitud sõidurežiimist jaotatakse kuni 85% jõust tagaratastele. Amortisaatorid on jäigemad ja spetsiaalselt RS 6 GT mudeli jaoks seadistatud ning auto kliirens on 10 mm väiksem kui standardsel RS 6-l.

Interjööri on muudetud vähesel määral. Korvistmed on kaetud Audi Dinamica materjaliga, mis meenutab Alcantarat, punase ja pronksja tooniga õmblusi leiab istmetelt, roolilt ja põrandamattidelt ning autos on ka eraldi embleem tähistamaks auto järjekorranumbrit.

Audi RS 6 GT universaale toodetakse 660 ning hinnad algavad 219 355 eurost. Esimesed autod jõuavad klientideni tänavu teises kvartalis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.