Eesti suurimas autokoolis kerkib juhilubade tegemise hind Tallinnas üle 1000 euro

Maanteeameti sõidueksam.Foto: kuvatõmmis

Järgmisest kuust tõuseb Autosõit OÜ B-kategooria täispaketi hind 1075 euroni ehk praegusega võrreldes 164 euro võrra.

Autosõit OÜ juhatuse liikme Indrek Madari sõnul on hinnatõusu üheks põhjuseks olnud kütusehind ning seegi, et autod, millega autokoolis sõidetakse on kallimaks läinud.

Lisaks üldisele hinnatõusule tõuseb 1. veebruarist kohustuslike sõidutundide arv B-kategooria puhul kaheksa sõidutunni võrra, mis kergitab paketi hinda veelgi.

Kütusehind kergitas juba hinda 100 euro võrra

Kui 2018. aasta lõpus pidi kõik hinnas paketi eest Autosõit OÜ autokoolis tasuma 811 eurot, siis nüüd maksab see 911 eurot ehk sada eurot rohkem.

Autosõit OÜ juhatuse liige Indrek Madar ütles, et hinnatõus tuleneb sellest, et tulla ots otsaga kokku ja pakkuda head õpet läbi kvaliteetse personali.

“Kui see on hinnastatud selliselt, ju siis on olnud vaja seda selliselt hinnastada. Ma pean silmas seda, et kütusehinnad on tõusnud ja autod, millega me sõidame, on kallimaks läinud. Lisaks kergitavad hinda ka palgasurve ja ja erinevad püsikulud õppeklassidele ja personalile suunatud täiendkoolitustele, ” ütles Madar.

Järgmisest kuust tõuseb Autosõit OÜ B-kategooria täispaketi hind 1075 euroni. E-õppe puhul on täispaketi hinnaks 1050 eurot.

Madari kinnitusel tõuseb hind vaid kohustuslike sõidutundide arvelt, mida on veebruarist alates senisega võrreldes kaheksa jagu rohkem.

Arvestades aga keskmisi sõidutunde, siis Madar paanikaks põhjust ei näe. Juba tänase korra järgi saavad tema sõnul õpilased riikliku eksami küpseks suurema hulga sõidutundiega, kui uues õppekavas miinimum mahud nõuavad.

Autosõit OÜ autokooli hinnakiri.

Ka ise sõiduõpetajana töötav Madar on varem öelnud, et keskmiselt läbib iga Autosõit OÜ B-kategooria juhilubade õpilane 30,46 sõidutundi.

Nüüd kohustuslike sõidutundide arvu tõusmisel leiab Madar, et väga suure tõenäosusega saavad tema autokooli õpilased autokooli läbitud kohustuslike sõidutundidega ning ei pea lisatunde võtma.

Hinnatundlikel klientidel tasub hoida meeles, et kõik need, kes alustavad B-kategooria juhilubade õpet veel jaanuarikuu jooksul, saavad autokooli läbida senise korra järgi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.