Uudis

Juhiloa tegemise hind tõuseb arvatust rohkem ja kerkib kuni 1000 euroni

Maanteeameti eksamiautod.Foto: Postimees / Scanpix

B-kategooria juhiloa koolituse hinnaks saab järgmisest aastast olema umbes 800 eurot, mõne autokooli puhul aga võib hind Tallinnas küündida isegi 1000 euro ligi. Kas see on hinnatõus või maksavad juhiloa taotlejad selle eest juba praegu nii palju, selle koha pealt on autokoolid erinevat meelt.

Oleme varem kirjutanud, et uuest aastast ootab B-kategooria sõiduki juhilubade tegijaid ees mitu muudatust, sealhulgas tõuseb kohustuslike sõidutundide arv. Meie varasemate arvutuste järgi hakkaks autokoolide B-kategooria põhipakett praeguse 450 euro asemel maksma umbes 600 eurot. Sellele aga lisanduvad tasud libedakoolituse, esmaabikoolituse ja pimedasõidu eest.

Geenius rääkis sõiduõpetajaga, kes aitab aru saada, kuidas tegelikult juhiloa tegemisel uuest aastast hinnad tõusevad. See on sissevaade autokoolide telgitagustesse, mis mõjub külma dušina kõigile, kes alles uuest aastast juhiluba taotlema hakkavad.

Komponente hinnatõusu taga on mitu:

  1. Kohustuslikud sõidutunnid, mille hulk tõuseb praeguse 22 pealt 30 sõidutunni peale. Ühe sõidutunni hind on enamikes autokoolides juba praegu 20 eurot, kohati ka enam.
  2. Sõidutunni hind tõuseb, sest kütuse hind tõuseb ja õpetajad tahavad rohkem palka.

Uuest aastast hüppeliselt tõusvat hinda aga ei taha autokoolid veel välja reklaamida.

“Oodatakse seadesemuudatust, et tõsta kasumimarginaali,” sõnas sõiduõpetaja.

Eesti ühes tuntuimas autokoolis Autosõit maksab B-kategooria täispakett Tallinnas juba praegu 811 eurot.

B-kategooria autokooli täipakett maksab juba praegu Tallinnas Autosõidus 811 eurot.

Autosõidu koolituse hind sisaldab teooriat, 21 sõidutundi, õppematerjale, esmaabikoolitust, pimeda aja koolitust grupiõppes ja algastme libedasõidu koolitust.

Siia lisandub seadusemuudatuse puhul veel hind täiendava 8 lisasõidutunni eest, mis võib meie hinnangul vedada täispaketi hinna tuhande euro ligi.

Väiksemates linnades on samas täispakettide hinnad madalamad. Tartus on see praegu 595 eurot ja Pärnus maksab Autosõidu põhipakett 450 eurot, aga sellele lisanduvad veel lisakulud, mis teevad järgmisest aastast koolituse eeldatavaks koguhinnaks mujal Eesti kokku umbes 800 eurot.

Autosõit OÜ juhatuse liige Indrek Madar sõnas, et isegi kui täispaketi hind tõuseb tuhande euro ligi, siis inimesed maksavad seda juba praegu, sest 22 sõidutunniga sooritab eksami ära mõni üksik õppur. 30 sõidutundi ja sellega tõusev täispaketi hind viivad tegeliku olukorra vastavusse hinnakirjaga. “Tegelikult hind lõppkokkuvõttes ei tõuse,” sõnas ta.

Kui sa oled mõelnud B-kategooria juhilube tegema hakata, siis on praegu selleks õige aeg, sest siis sa pääsed kõrgemast hinnast.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.