Eestisse jõudis uuenenud Volkswagen Golf, mille pistikhübriid on eriti suure elektrilise sõiduulatusega

Tänavu 50. sünnipäeva tähistav ja sel puhul värskenduse läbinud Volkswagen Golf on esmakordselt saadaval ka pistikhübriidina, mille elektriline sõiduulatus on kuni 140 km.

Uue Golfi esiosa disain on silmatorkavalt värske, auto ninaosa ehib esimest korda Volkswageni valgustatud logo. Uue põlvkonna teabe- ja meelelahutussüsteemi ning selle ühenduvust on märkimisväärselt täiustatud ning pakub paremat kasutajakogemust.

Uus Golf on saadaval nii luukpärana kui ka universaalkerega Variant-versioonis. Valikus on kaks manuaalkäigukastiga turboga varustatud bensiinimootorit (TSI) võimsusega 85 kW (116 hj) ja 110 kW (150 hj). Lisaks on kaks 48 V kerghübriidi turboga varustatud bensiinimootorit (eTSI) koos 7-käigulise automaatkäigukastiga (DSG), võimsuseks samuti 85 kW (116 hj) ja 110 kW (150 hj).

Saadaval on ka 110 kW (150 hj) diiselmootor (TDI), mis töötab paaris DSG-automaatkäigukastiga. Golf GTI – 195 kW (265 hj) TSI – tuleb Eestis müügile juuni lõpus.

Pistikhübriid on saadaval DSG-automaatkäigukasti ja 110 kW (150 hj) võimsusega, lubades ühe laadimisega eeldatavaks sõiduulatuseks umbes 140 km. Pistikhübriid on saadaval ainult Style-varustuses.

Uued Golfi ja Golf Varianti mudelid tunneb kergesti ära muudetud esiosa järgi. Uue disainiga LED-esituled on nüüd veelgi silmatorkavamad. Valiku tipus on IQ.LIGHT LED-maatriksesituled, mille uued ja suure jõudlusega kaugtuled on näitavad eelkäija omadest 15% kaugemale. Euroopa turule mõeldud Golfi iluvõrel olev logo on esmakordselt valgustatud. Uue disaini on saanud ka mõlema kereversiooni IQ.LIGHT 3D LED-tagatuled.

Kõige värskema põlvkonna teabe- ja meelelahutussüsteem on veelgi kiirema protsessoriga, puuteekraaniga (diagonaaliga 12,9 tolli) ja intuitiivse menüüstruktuuriga. Lisaks on nüüd valgustatud temperatuuri ja helitugevuse reguleerimise puutetundlikud liugurid. Standardvarustuses on ka kõige uuemad digitaalsed näidikud – Digital Cockpit Pro.

Uus on ka lihtsalt kasutatavate nuppudega multifunktsionaalne rool ja IDA häälassistent, mis kuulub eHybridi põhivarustusse ja on saadaval lisavarustusena kõikidel varustustasemetel, välja arvatud City.

IDA häälassistent võimaldab rääkides seadistada kliimaseadet, kasutada telefoni või navigatsioonisüsteemi ning annab ligipääsu veebipõhisele teabele praktiliselt igal teemal, puudutagu see infot lendude kohta või vastuseid üldiste teadmistega seotud küsimustele. Uue funktsioonina on esimest korda IDA häälassistendiga integreeritud ChatGPT.

Nagu Volkswagenil viimasel ajal kombeks avaldatakse hinnakiri kohe justkui soodushindadega. Baasmudeli hind on 24 000 eurot ning selle eest saab 1,5-liitrise TSI-mootoriga manuaalkastiga Golfi.

Populaarseimaks kujuneb ilmselt DSG-käigukasti ning 110 kW mootoriga versioon, mille hind algab 30 200 eurost. Pistikhübriidi saab kätte 39 200 euroga ning diiselmootoriga Golf maksab vähemalt 32 600 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.