Eestlaste kolmas päev Dakaril tõi vihma ja hea kiiruse

Foto: Martin Macek

Dakari kolmas päev pakkus võistlejatele taas uusi tingimusi. Sel korral oli vihmasadu katse piirkonnast varem üle käinud ja sadama hakkas ka katse ajal. See tähendas seda, et kuivad jõesängid täitusid veega, mis raskendas liikumist, samuti oli häiritud kopterite lendamine.

Seepärast võtsid korraldajad vastu otsuse rada lühendada, sest oli oht võistlejate turvalisusele, kuna paljud neist oleks nendes oludes jäänud pimedasse. Rally Raid Estonia meeskonnad olid eelmise päeva tagasilöögid unustanud ja mõlemad tiimid näitasid head kiirust.

Algselt oli katse pikkuseks planeeritud 447 kilomeetrit, Urvo Männama ja Risto Lepiku (Toyota Hilux) viimane kontrollpunkt oli 378 kilomeetri peal ja sealt saadeti nad koos paljude teistega otse laagrisse. Päevaga võis Urvo sõnul rahule jääda.

„Tore päev oli, nagu nad meil siin kõik tegelikult olnud on. Erinevalt eilsest oli tänase katse esimene pool kivivaba, saime liivasel rajal kiirelt sõita ja korra ka taganttuulega kätte saada meie masina tippkiiruse 171 km/h. See oli päris huvitav, sest vastutuulega me üle 140 km/h ei liikunud.

Vihma tõttu tekkisid täna katsele ka jõed, mille läbimine oli kohati keerulisem, ja ühes neist kaotasime ka aega. Õnneks leidsime lahenduse ja saime auto taas liikuma. Kiirus oli hea, enne seda olime seal 15. koha kandis. Ühe kontrollpunkti mitteläbimise eest saame ka trahvi aga suures osas liigume plaani kohaselt ja homme on taas uus päev,“ võttis Männama kolmanda päeva kokku.

15-minutiline trahv kontrollpunkti mitteläbimise eest kukutas neid katsel viis kohta ja lõplik tulemus oli 39. koht. Üldarvestuses on nad 48. kohal, kaotust autode klassi liidritele, Nasser Al-Attiyahile ja Mathieu Baumelile 6 tundi ja 47 minutit. Uustulnukate arvestuses on nad viiendad.

Benediktas Vanagas ja Kuldar Sikk saavutasid kolmandal katsel 18. tulemuse, kaotades esikohale 23 minutit ja 21 sekundit. Üldarvestuses on nad nüüd 37. kohal kaotusega 3 tundi ja 53 minutit.

Sai rehve säästa

Toomas Triisa ja Mart Meeru (Can-Am Maverick X3) tegid ilusa päeva, kui said bagide T4 klassi arvestuses 11. koha. Mitme Dakari kogemusega mehed leidsid märgade olude juures palju positiivset.

„Korralik päev oli. Tänu vihmale ei tolmanud ning see tegi asja lihtsamaks ja arvestades meie seniseid seiklusi, oli hea, et polnud kive. See tähendas vähem kohti, kus rehvi lõhkuda. Samas hästi kiire katse ja raske veoga. Poole pealt hakkas vihm asja huvitavamaks tegema, tuli mitmest jõest läbi tulla, seal olid omad ohud ja paljud konkurendid istusid seal kinni.“ rääkis Triisa.

„Täna tulid kilomeetrid palju kergemalt kätte. Navigaatori jaoks oli lihtne päev täna,“ lisas Meeru.

Triisa ja Meeru koht üldarvestuses omas klassis on 17., kaotust klassi liidritele Marek Goczalile ja Maciej Martonile on 2.17:35.

Toomas Triisa ja Mart Meeru kolmanda päeva videokokkuvõte on SIIN. Nüüd on Rally Raid Estonia meeskonna sisu olemas ka Youtube’i kanalil.

Dakari neljandal päeval laagri asukoht ei muutu, see jääb Ha’ili. Katse pikkus on 425 kilomeetrit ja päeva jooksul läbitakse kokku 574 kilomeetrit. Päev möödub üsna liivasel rajal ja vahepeal tõustakse ligi 1300 meetri kõrgusele merepinnast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.