Ferrari 499P Modificata: võimalus omada sarnast autot, mis võitis Le Mans’i

Fotod: Ferrari

Ferrari üllatas eile kõige pöörasema autoga üldse, milleks on pisut modifitseeritud variant nende Le Mans Hypercar (LMH) klassi sõidukist 499P. Täpsema nimega 499P Modificata on isegi võimsam kui päris võidusõiduauto.

Tänavu esimest korda võistlustulle astunud ja oma debüüdil ka kuulsa Le Mans’i 24-tunni sõidu võitnud Ferrari 499P on Itaalia brändi pikas autospordi ajaloos vaieldamatult tähelepanuväärne uus peatükk. Autotootja on otsustanud seda peatükki tähistada jagades LMH-klassi autot ka oma klientidega.

Puhtalt ringraja kasutuseks mõeldud masin pole aga identne sellega, mida Ferrari tehasemeeskond võidusõitudes kasutab. Nimelt pakub hübriidajam 870 hj (640 kW), millest elektrimootor toodab 272 hj (200 kW).

Maksimaalne koguvõimsus on saadaval aga vaid 7 sekundi kaupa. Lisavõimsus rakendub roolil vastavat nuppu vajutades, kui gaasipedaal on põhjas. Ülejäänud ajast peab hakkama saama 707-hobujõuga (520 kW). Võrdluseks on FIA regulatsioonide kohaselt võidusõidumasinal võimsust kokku 680 hj (500 kW).

Hübriidajami moodustab aga samasugune konfiguratsioon, mis koosneb 3-liitrisest, kahe turboga V-6 jõuallikast, mis pärineb 296 GT3 võidusõiduautost, kuid on korralikult edasi aidatud. Elektrimootor on paaritatud 800-voldise akusüsteemiga ning kogu hübriidajami võimsus jookseb läbi 7-käigulise käigukasti.

Teiseks oluliseks muutuseks on ka see, kuidas auto võimsus asfaldile jõuab. Sarnaselt võidusõiduautoga on ka Modificata variandil nelikvedu, kus pidurdamisel kogutud energia jõuab läbi elektrimootori esisillani. Kui FIA reeglite kohaselt saab seda rakendada alles 190 km/h kiirusel, siis klientidele müüdava auto puhul saab nelikveo tõmbe kätte igal kiirusel.

Auto konstruktsioon ja veermik on identne LMH-klassi masinaga, mis koosneb süsinikkiust monokokk konstruktsioonist ja spetsiaalse seadistuse saanud vedrustusest. Ikka selleks, et klientidest sõitjatel oleks auto kontrollimine ja käsitlemine natuke lihtsam ja progessiivsem.

Viimaseks muutuseks on auto rehvid, mis on 499P Modificata jaoks eraldi arendatud Pirellid. Sarnaselt veermiku seadistusega on ka rehvid disainitud just amatöörsõitjate jaoks, mis pakuksid kasutajasõbralikumat käsitlust ja hoiaksid paremini optimaalset temperatuuri.

Välimuselt on auto identne sellega, mida Le Mans’i rajal võis näha, kui muidugi välja arvata värvilahendus. Pole teada kas ja kui palju on võimalik auto värvi muuta ja kas lisaraha eest saaks ka auto kujundada 24-tunni sõidu võitnud auto koopiaks või mitte.

Muidugi pole niivõrd tehniliselt keerulise auto kasutamine selline, et valid endale sobiliku ringraja, vead ise auto kohale ja hakkad sõitma. 499P Modificatat saab kasutada vaid valitud Ferrari Sport Prototipi Clienti programmi raames korraldatud ringrajapäevadel. Ferrari kannab ise hoolt auto hoolduse ja ettevalmistuse ning ka logistika eest.

Ferrari pole öelnud, mitu klienti sellise auto omanikuks saavad, kuid on teada, et iga klient peab selle privileegi eest maksma 5,1 miljonit eurot. Õnneks kuulub selle hinna sisse ka Ferrari tehniline tugi kuni kaheks aastaks kõikidel valitud ringraja üritustel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.