Ford Fiesta tootmine lõppeb järgmisel aastal, sama saatus ka Galaxy ja S-Max mahtuniversaalidel

Fotod: Ford

Möödunud aasta märtsis kinnitas Ford, et Mondeo tootmine leiab Euroopas lõpu ning nüüd on sama saatus tabas ka Fiesta luukpära ning Galaxy ja S-Max mahtuniversaalid. Põhjuseks muidugi Fordi liikumine elektrifikatsiooni poole.

Tänavu sai Fiesta seitsmes põlvkond veel uuenduskuuri, kuid selgelt pole see piisavalt müüginumbritele kaasa aidanud. Oma koha on sisse võtnud uus Puma väike linnamaastur, mis on tehniliselt üsna sarnane Fiestale, jagades platvormi, mootoreid ja isegi väga sarnast sportlikku ST varianti. Viimane luukpära peaks Kölnis asuvast tehasest väljuma järgmise aasta juunis.

Autoentusiastide seas on uudise kurvem osa muidugi Fiesta ST kadumine. Viimase kahe põlvkonna jooksul on Ford Fiesta ST saanud ajakirjanduses väga positiivseid hndeid, pakkudes puhast sõidurõõmu kompaktses ja võrdlemisi soodsas paketis.

Sammudes kindlalt mudelivaliku elektrifitseerimise suunas, nagu enamus autotootjad, lubab Ford, et kõik sõiduautod on neil täiselektrilised aastaks 2030. Koos Fiestaga lahkuvad ka mahtuniversaalid Galaxy ja S-Max, mille müüginumbrid on linnamaasturite populaarsuse varjus suiku vajunud. Mõlema suure pereauto valmistamine lõppeb saabuval aprillil, Valencia tehases.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.