Fotod: Citroëni väike linnamaastur tegi läbi totaalse muutumise

Citroen C3 Aircross

Citroën tuli välja C3 Aircrossi linnamaasturi uue põlvkonnaga. 2017. aastast saati tootmises olnud mudel tehakse märksa pikem, juurde tuleb ka istekohti.

Citroën nimetab C3 Aircrossi muutust radikaalseks – seda nii disaini kui ka iseloomu silmas pidades. Tõesti, auto on nurgelisem ning jõulisem. Samuti tuleb see Citroëni uue logoga. Linnamaasturile annavad iseloomu ka laiad rattakoopad.

Enam kui 20 cm võrra veninud linnamaasturis on rohkem ruumi, kokku küünib selle pikkus nüüdsest 4,39 meetrini. Väidetavalt on sel oma klassi (B-klassi linnamaastur) suurim teljevahe. Nii mahutati C3 Aircrossi esmakordselt seitse istekohta.

Saab ka elektrilisena

Esmakordne on ka jõuallikate valik. Traditsioonilise sisepõlemismootori kõrval on saadaval hübriidversioon, samuti ei puudu taskukohane elektrijõuallikas. Puhtatõulised bensiiniajamid on 1,2-liitrised 82 kW turbomootorid, mida saab ka manuaalkäigukastiga.

Erinevaid jõuallikaid võimaldab majutada uudne Smart Cari platvorm, millel baseerub ka C3 Aircrossi sõsarmudel, äsja ilmavalgust näinud Opel Frontera. Uus C3 Aircross tuleb turule käesoleva aasta suvel. Hindadest paraku veel juttu ei tehtud, kuid autoväljaanded on hinnanud näiteks Frontera alghinnaks umbes 20 000 kuni 25 000 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.