Galerii: Eesti autogalal valiti aasta parimat autot ning jagati eriauhindu

Fotod: Karl Kirs, Brit Maria Tael

Tallinn T1 keskuses toimus 1. detsembril Eesti autogala 2023 suurejooneline show. Keskuse aatriumisse oli kohale toodud kõik auhindade laureaadid nii uute autode arvestuses kui ka projektisõidukid, slackliner Jaan Roose kõndis maa ja taeva vahel, Laura Prits bändiga rokkis ning kohale kutsutud külaliste sees oli oluline osa sektoris tegutsevatest inimestest.

Aasta auto finalistide hulka jõudnud viie auto seast valiti žürii punktide järgi võitjaks uus Range Rover Sport, mis sai kokku 111 punkti, teise koha saavutas 105 punktiga Hyundai Ioniq 6 ning järgnesid Peugeot 408 (92), Volkswagen ID. Buzz (90) ja Renault Austral (82).

Lisaks jagati ka eriauhindu erinevates kategooriates. Aasta roheautoks valiti Hyundai Ioniq 6, projektiauto tiitli viis koju Lincoln Continental 1967 (millest oleme ka meie pikemalt kirjutanud). Aasta sportauto tiitli võttis Ferrari 296 GTB, Rock FM-i rahvahääletuse lemmikuks kuulutati Volkswagen ID. Buzz ning Kuldse Velje tiitli auto- ja mootorite maailmas olulise tegevuse eest sai Eesti oma superauto Oldbac Kalana.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.