Galerii: Eestis ehitatud Safari-stiilis Porsche 911-d vallutavad Lõuna-Ameerikat

Taani sugemetega Porsche tuuningfirma Kalmar Automotive disainib nii ringrajale kui ka ralliteedele mõeldud 911-tesid, kuid paljud ei tea, et nende ehitamine toimub siinsamas Eestis. Hiljuti viis Kalmar oma “Safari 911-ed” tõelisele seiklusele mööda Lõuna-Ameerika maastikku.

Eesmärgiks oli näidata, et nende autod on loodud sõitmiseks ja saavad hakkama ka kõige karmimate tingimustega. Seega valis Kalmar Automotive marsruudi, mis vältis võimalikult palju sillutatud teid. Mööda mägiteid, kõrbeid ja mudaseid mülkaid jõudsid autod kohati 5000 m kõrgusele.

Taani ettevõtte Facebooki postituste väitel on reisi käigus purunenud kokku 14 amortisaatorit, 11 rehvi, 5 veovõlli, 2 esiklaasi, 2 õlijahutit, 1 roolivõimendi pump ja ühtteist veel, kuid pärast remonttöid liiguvad kõik autod järjekindlalt edasi.

Kokku on Kalmar võtnud kaasa 8 sõidukit, millest vähemalt üks tundub olevat ka nende poolt tuunitud Cayenne maastur. Valdav osa autosid on siiski ralli- või safarituuninguga vanemad Porsche 911-ed, millel muidugi Eesti registreerimisnumbrid. Siiani on kõikide autode peale kokku läbitud pea 100 000 km.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.