Goodyear toob turule uue ja mugava nutirehvilahenduse

Foto: Goodyear.

Rehvitootja Goodyear sisenes äsja turule uue nutirehvilahendusega Sightline, mis on disainitud eeskätt kullervedude ja sõidujagamisplatvormide vajadusi silmas pidades.

Esialgu Põhja-Ameerika ja Euroopa turul pakutav Goodyear SightLine kasutab sensoreid ja pilvandmetöötlusel põhinevaid algoritme selleks, et pakkuda reaalajas andmeid sõidukeid haldavatele operaatoritele.

SightLine lahendab nii sõidukijuhtide kui ka autoparkide operaatorite jaoks mitmeid väljakutseid – näiteks suudab see ennetada rehvi purunemist, jälgida reaalajas rehvirõhku ning kulumist pakkudes seeläbi turvalisemat, sujuvamat ja kulutõhusamat transporti.

Goodyear SightLine rehvilahendus toetab sujuvat, turvalist ja töökindlat liikuvust kõikidele igapäevaselt ja rohkelt ringi sõitvatel sõidukitele. Segment on teinud hüppelise kasvu, eriti just erinevate kullerteenuste ja sõidujagamisplatvormide kiire leviku tõttu.

SightLine tehnoloogiat on arendatud ja testitud enam kui miljardi läbitud kilomeetrei käigus. Uue tehnoloogia turuletulek loob pinnase tulevikuks, kus iga rehv toimib omaette andmeallikana. Rehvitootja on võtnud eesmärgiks varustada kogu oma rehvivalik sarnase nutitehnoloogiaga hiljemalt 2027. aastaks.

Tulevikus ei hakka Goodyear-i nutirehv andma tagasisidet ainult rehvi, vaid ka tee seisukorra kohta – nii panustab uudne rehvitehnoloogia ka autonoomsete sõidukite arengusse. Näiteks on esialgsed katsetused tõestanud, et SightLine tehnoloogia integreerimisel autonoomse sõiduki juhtimissüsteemi võib sõiduki pidurdusteekond lüheneda pea kolmandiku võrra.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.