Honda Acty Crawler: väike kastikas rasketesse sõiduoludesse

Fotod: Northeast Auto Imports

Honda Acty on oma tavalisel kujul Jaapani turule toodetav eriti kompaktne veoauto, mis liigitub kohalikku kei-autode kategooriasse. Sõiduk on väga väike ja selle võimsus on tagasihoidlik. Acty Crawler saab tagarataste asemel aga hoopiski roomikud, et raskemate tingimustega toime tulla.

Tahad endale ka? Ameerikas on üks selline just müüki tulnud. Tegemist on 1994. aasta mudeliga, mille läbisõit on 106 000 km. Väikeveoki eest küsitakse 26 500 dollarit ehk umbes 24 217 eurot.

Peale vaadates on see justkui viimasel ajal Ameerikas toodetud hirmsuurte 6-rattaliste maasturite vastand. Kuna roomiku jaoks on taga kaks üksteise järel olevat telge, võiks Acty Crawlerit vaadata pisikese 6-rattalisena.

Peale naljaka ja pisut ka armsa välimuse ning kompaktsete mõõtmete pole Honda veoautol millegi muuga väga kiidelda. 0,656-liitrise kolme silindriga vabalthingava mootori võimsus on 38 hj ja pöördemoment 54 Nm. 4-käigulise käigukasti (erladi on 1. madal ja tagasikäik) vahendusel jõuab võimsus esi- ja ühele (eesmisele) tagateljele.

Kõige müstilisem on tõsiasi, et tegu pole mingi pöörase Jaapani väikese kei-autode tuuningugaraaži modifitseeritud Honda Actyga, vaid sellist Acty Crawlerit pakkus Honda otse tehasest. Ennekõike oligi sõiduk mõeldud sõitmiseks mägedes ja rasketes teeoludes.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.