Kui Singer 911 käib üle jõu, siis on lahendus Theoni “soodne” 911 restomod

Fotod: Theon Design

Ametliku ja pika nimega Porsche 911 Reimagined by Singer restomod sportautod on kasvava trendi üks säravamatest staaridest. Singeri ekslusiivsus, individuaalsus ja põlvi nõrgaks tegev disain tähendab hiiglaslikku hinda ja pikka ooteaega. Kuid britid pakuvad soodsamat alternatiivi.

Kuna Singerid on kõik väga individuaalsed, on kindlat hinda raske öelda ja Singer kliendiautode hinda ka ei avalda. Mingi aimduse annavad tänavu oksjonitel müüdud mõned Singeri autod umbes 800 000 ja 1 miljoni euro vahemikus.

Jällegi, ühest vastust pole, aga kui raha on ka olemas, siis allikate sõnul on ühe Singeri ooteaeg praegu umbes kolm aastat.

Kuid Suurbritanniast võib leida abi Theon Designi näol. Sarnaselt Singerile ehitavad nad oma restomod 911’tesid 964-nimelise põlvkonna baasil. Samuti lubab Theon Design ülikõrget kvaliteeti ja individuaalset lähenemist igale autole.

Mis aga kindlasti pole Singeri moodi, on Theon Design poolt valmistatud 911’e hind. Hinnad algavad umbes 345 000 eurost, mis kindlasti võib omajagu tõusta, olenevalt lisavarustusest. Seega, tundub ikka “soodsam” kui Singer.

Piltidel olev auto on kolmas, mille britid on kokku pannud. Pikk kapott on inspireeritud esimestest 911 autodest, kuid selgelt laiemad rattakoopad viitavad uuematele Porschedele.

Enamus kerepaneele valmistatakse käsitsi ja metallist, kuid esi- ja tagaosa ning tagatiib on valmistatud süsinikkiust. Tulevikus saavad kliendid tellida kõiki kerepaneele kergemast süsinikkiust.

Jõuallika osas on samuti valikuid. Ühine faktor on muidugi õhkjahutus nagu kõikidel 911-tedel oli kuni 993-põlvkonnani. Mootori suurus võib varieeruda 3,6-liitrist 4-liitrini ja lisada võib ka turbo.

Piltidel olev auto omab näiteks 3,8-liitrist vabalthingavat mootorit, mis toodab 376 hj ja 406 Nm. Muidugi on kõikidel Theon Design autodel 6-käiguline manuaal ja veermiku osas on vedrustus asendatud KW sportvedrustusega.

Interjööri osas on samuti kõik kliendi teha. Piltidel leiab Recaro Sortster CS istmed, nahaga kaetud rooli ja mitmed süsinikkiust detailid.

Theon Designi sõidukit peaks ootama umbes poolteist aastat, seega taas poole võrra vähem kui Singer. Seega, kui üks Porsche 911’e restomod peab kindlasti garaaži jõudma, siis nüüd on alternatiiv.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.