Väljast auto, seest luksuskapsel
Tavaliselt näeb selliseid ideeautosid vaid suurtel autonäitustel ning automarkide enda muuseumites. Audi Aiconit tutvustati aga maailmale kõigest paar nädalat tagasi Frankfurdis, kust see tuli Tallinnasse ning on täna väljas EL-i digi-tippkohtumise riigijuhtidele ja meediale, laupäeval aga ka linnarahvale.
Millega tegu on? See on Audi nägemus isejuhtivast luskuslimusiinist, mis on välimõõtudelt sama suur nagu A8, aga sisemuselt nagu maanteekapsel. Siin pole rooli ega klassikalist armatuurlauda, hoopis kaks suurt pöörlevat tugitooli. Kitsamale tagaistmele mahub veel kaks inimest.
Audi esindajate sõnul on tegu pigem luskusliku transpordikapsliga, millega on mugav näiteks lennuki või rongi asemel ühest linnast teise kihutada. Ruumi on sees tohutult (vähemalt esimestel tugitoolidel istujatel) ja auto jälgib kõnetuvastuse ning silmajälgimisega, mida inimene tahaks teha. Iva on see, et auto sees on tehnoloogia pigem infotainment, näiteks võib armatuurlaud näidata viimase puhkusereisi fotosid ja reguleerida salongi kliima sellele vastavaks. Käisid Šotimaal, on jahedam, käisid Mallorcal, on kuumem.
Auto esikülje moodustav 600-st LED-tulest koosnev paneel. Selle eesmärk pole mitte nii väga autojuhile teed valgustada – sest inimjuhti selles autos ei käi – vaid pigem ümbritsevale keskkonnale auto kohta infot anda. Näiteks võib auto esiküljele liikuda tohutu roheline nool, mis ütleb jalakäijale, et “palun, võid üle tee minna”. Või siis punased tuled, mis vastupidist ütlevad.
Ühes on Audi insenerid, kes tippkohtumise messialal autot tutvustavad, täiesti veendunud. Kuigi Aicon on isejuhtiv, ei saa sellest mingi jagamismajanduse ühist autot, millega Uberit või Taxifyd sõidetakse. Selle auto sees on selle auto omanik ja ei kedagi teist.