Laupäeval tugeva avarii läbi elanud Albert Tamm võitles end pühapäeval poodiumile

Raskuste kiuste õnnestus poodiumi teine aste kätte saada.

Möödunud nädalavahetusel toimus Champions of the Future Racing Academy kardisarja kolmas ring, mis kätkes endas kahte võistlussõitu. Sarja kõik ringid on jaotatud kahele päevale, mis toimivad eraldi etappidena.

Eestlastest olid võistlemas mini klassis Albert Tamm, Sebastian Kirss ning Mark Martin Loomets ja OK-N Juniorites Kristian Ebras.

Laupäeval ehk sarja viiendal etapil sõitis Ebras 36 osaleja seas kvalifikatsioonis välja 25. koha ning oli eelsõitudes 23. ja 26. Need tulemused andsid finaaliks 22. stardikoha. Finaalsõidu lõpetas OK-N Junior klassi sõitja samal kohal, kust startis.

Mini klassis olid ajasõidus meie poiste kohad järgmised. Loomets neljas, Tamm seitsmes ja Kirss 19. Tamm, kelle kvalifikatsioon ebaõnnestus tegi küll tugevad eelsõidud, kuid sai mõlemas 5 sekundit ajatrahvi, mis viis ta finaaliks 14. stardikohale. Laupäevase finaali algus oli tugev, kuid kahjuks sõitsid Loomets ja Tamm kolmandal ringil kokku ning jäid mõlemad raja äärde. Kokkupõrkes sai Tamm korralikult pihta ning teisel päeval rajale pääsemine oli arstide otsustada. Kirss lõpetas laupäevase põhisõidu 12. kohal.

Osalemine oli arstide otsustada

Peale pühapäeva hommikus meedikute kontrolli otsustati Tamm siiski võistlema lubada. Vabatreeningutel andis pihta saanud õlg tunda. Sellest hoolimata suutis noorsportlane end kokku võtta ja sõitis kvalifikatsioonis välja kaheksanda aja. Kirss ajasõidus 13. ning samuti eelmise päeva intsidentidest toibuv Loomets 28.

Eelsõitudes näitas tugevat minekut Tamm lõpetades mõlemad sõidu kolmandal kohal ja kindlustades sellega endale finaaliks teise stardipositsiooni. Loometsa stardikoht finaaliks 18. ja Kirss 26.

Tamme finaal õnnestus pea sada protsenti, minnes vahepeal isegi sõitu juhtima. Siiski tuli tunnistada ka põhikonkurendi, Belgia sõitja Priam Bruno paremust. Loomets võitles end kaheksa kohta kõrgemale, lõpetades finaali kümnendana. Kirss pidi pühapäeval leppima 28. positsiooniga.

OK-N Junior klassis võistelnud Kristian Ebras lõpetas pühapäeval 29. kohal.