Mupo alustas kaubanduskeskuste juures intensiivset parkimiskontrolli

Foto: Mupo

Alates nädala algusest pöörab munitsipaalpolitsei erilist tähelepanu parkimisele kaubanduskeskuste juures. Kontrollitakse parkimist invakohtadel, invakaartide õigsust ja kehtivusaegu, samuti saavad karistada sõidukijuhid, kes on oma auto parkinud kas keelumärkide või seda keelava märgistuse mõjualas, jalakäijate ülekäiguradadele, ohutussaarekestele või haljasaladele.

“Kui igal aastal oleme jõuluajal vaikimisi välja kuulutanud jõulurahu, siis eelmise aasta kogemus näitab, et jõulurahu kaubanduskeskuste juures välja kuulutada ei saa, liiga palju on nahaalseid juhte, kes on kõiki liikluskorraldusvahendite nõudeid eirates valmis oma autoga kasvõi leti ette sõitma.

Seetõttu karistame sellel aastal parkimisrikkujaid täie karmusega ja eriti neid kes kasutavad invakohta, kui neil selleks õigus puudub. Vastasel juhul läheb kõige kibedamal ostuajal kord täiesti käest ära,” ütles Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere

Toompere sõnul tekitavad valesti parkivad autod peavalu kaasliiklejatele ja põhjustavad mõlkimisi ja väiksemaid avariisid aga ja mis kõige olulisem – võivad takistada vajadusel operatiivsõidukite ligipääsu abivajani.

“Varuge endale veidi rohkem aega ja parkige oma auto korrektselt. See välistab paarikümne eurose ebameeldiva üllatuse klaasipuhastaja vahel. Igatahes on mupo patrull väljas tavalisest suuremate jõududega ning seda kuni aasta lõpuni”.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.