Uudis

Suursaarte vaheline reisijate praamiliiklus tõusis nädalaga 778%

TS Laevad praam.Foto: Shutterstock

Eelmisest reedest alates saavad kõik eestimaalased taas saari külastada. Piirangute leevendamine tõstis suursaarte vahelist praamiliiklust nädalaga 778%. Samas on aasta taguse ajaga võrreldes reisijate arv siiski 49% languses.

Praamidel saab ka süüa osta

Eesti suursaarte ehk Saare- ja Hiiumaa vahelist praamiliiklust opereeriva TS Laevad lõppenud nädalavahetuse reisijate statistika näitab liikumist reisinõudluse taastumise suunas, Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinidel reisis kokku 13 122 inimest ning veeti üle 6 857 sõidukit ja haagist.

Võrreldes ülemöödunud nädalavahetust möödunud nädalavahetusega ehk piirangute aega piiranguteta ajaga selgub, et reisijate arv tõusis Virtsu-Kuivastu liinil 995% ja sõidukite arv 589% ning Rohuküla-Heltermaa liinil vastavalt 513% ja 366%.

Kuigi nädalases võrdluses on toimunud märkimisväärne hüpe, on reisijate ja sõidukite arv möödunud aasta sama perioodiga võrdluses siiski languses. 2019. ja 2020. aasta 19. nädalat võrreldes ilmneb, et mainitud liinidel on reisijate arv 49% ja sõidukite arv 33% languses.

“Aprillis teenindasime kahel liinil kokku 14 305 reisijat ning viisime üle 16 210 sõidukit ja haagist, mida on võrreldes möödunud aasta aprilliga vastavalt 92% ja 79% vähem. Reiside arv vähenes aprillis võrreldes möödunud aastaga 33% võrra. Samas näitas lõppenud nädalavahetus, mil saarte ja mandri vahel sai taas piiranguteta reisida, kiiret reisijate kasvu. Võrreldes nädal varasemaga kasvas reisijate arv üle kaheksa korra,” ütles TS Laevade juhatuse liige ja teenindusvaldkonna juht Ave Metsla.

TS Laevade parvlaevade reisijate salongid on alates 8. maist reisijatele taas avatud, samuti saab taas tarbida pardapoe ja pardarestorani teenuseid. Laeval olles leiavad reisijad erinevatelt siltidelt käitumisjuhised, kuidas tagada enda ja kaasreisijate turvalisus ja hea tervis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.