Uudis

Taksofirma hakkas klientidele toidukaupade kojuvedu pakkuma

Elektritakso juhatuse liige Jaan Juurikas.Foto: Elektritakso/Aivar Kullamaa

Taksoteenust pakkuv Elektritakso hakkas sel nädalal klientidele pakkuma tavalise taksoteenuse kõrval ka toidukaupade kojuvedu. Elektritakso juhatuse liige Jaan Juurikas räägib lähemalt, kuidas teenus toimib, kui palju see maksab ning millistest poodidest saab kaupa tellida.

Juurika sõnul on hetkel paarkümmend veotellimust päevas ning teenus kogub kõvasti tuure, kuna inimesed alles saavad teada sellest võimalusest.

Millistes linnades toidukaupade kojuvedu pakute?

Tartus ja Pärnus ning nende lähiümbruses. Meie tavapärane klienditeeninduspiirkond.

Millistest toidupoodidest ja apteekidest saab kaupa tellida?

Täpselt sealt, kust klient seda soovib. Me ei ole teinud koostööd iga poe ja ketiga eraldi, vaid oleme justkui kliendi käepikendus, käime tema eest poes ning toome vajaliku koju.

Teenus on samasugune nagu oleks siis, kui klient telliks meid selleks, et poodi minna ja tagasi tulla. Elektritaksojuht võtaks kliendi peale, sõidutaks kliendi poodi, viiks kliendi koos kaubaga koju. Nüüd jätame aga kliendi pealevõtmise osa ära ja teeme poeskäigu tema eest. klient võidab sellega rahas.

Mida on kliendid poest tellinud?

Praeguseks oleme vedanud inimeste heaks juba palju erinevaid asju. Asjad, mida praeguseks vedanud oleme – jalgratas, arvuti ühelt inimeselt teisele, kõvasti toidukaupa nii eraisikutele kui ettevõtetele, lasteaedadele, apteegist kaupa, tanklast suitsu ja energiajooki, lauamänge. Ja mis siin salata, oleme viinud ka WC paberit ja mähkmeid.

Kui palju teenus maksab?

Teenuse hind kujuneb taksomeetri järgi, taksomeeter pannakse käima poodi jõudes (rakendub ooteaja tariif 0,30€/minut) ning läheb kinni kliendini jõudes, sõidu ajal rakendub meie tavapärane sõidutariif. Mingeid kullerteenuse tasusid me lisaks ei rakenda.

Näide, kui eeldada, et klient soovib 5km kaugusel olevast poest toitu ja poes kulub 10 minutit, kliendini sõitmiseks 7 minutit, siis on maksumus meie tariifi järgi ligikaudu 10,1€.

Kas hakkate pakkuma kojuvedu ka restoranidele ja muude söögikohtadele?

Pigem mitte, kuna me ei plaani ehitada toidukulleri platvormi ega konkureerida praeguste toidukulleritega. See oleks liialt keeruline, meie eesmärk on praegu aidata inimestel lihtsalt oma eluks vajalik kaup kätte saada.

Kuidas tagate klientide ja taksojuhtide ohutuse, et viirus ei leviks klientidelt taksojuhtidele ning vastupidi?

Kõike seda teeme tõenäoliselt turvalisemalt kui ülejäänud sektor, kuna meie juhid on praegu eranditult näomaskide ja kummikinnastega, kasutades erinevaid ettevaatusabinõusid viiruse piiramiseks. Palun, kolleegid takso- ja kullerteenuselt, kaitske end ja kliente, tehes rohkem kui on ametlikult nõutud!

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.