Tallinnas vähendati paljudes kohtades piirkiirust ja politsei käis olukorda kontrollimas

Foto: Liiklusjärelevalvekeskus

Tallinna kesklinnas on nii mõneski kohas muudetud kiirusepiiranguid. Liivalaia, Pronksi, Jõe ja Suur-Ameerika tänaval on kiiruspiirang nüüd 40 km/h ning Kaarli puiesteel 30 km/h. Kuigi liiklusmärgid on igal ristmikul, sõidavad paljud liiklejad kahjuks „mälu järgi“ ega pane liiklusmärke tähele. Just sõidukiiruse erinevus ja väike pikivahe on politsei sõnul paljude õnnetuste põhjus.

Mobiilne kiiruskaamera fikseeris Suur-Ameerika tänaval 1867 sõiduki liikumise ja neist omakorda 481 sõitis lubatust suurema kiirusega ehk lubatud sõidukiirust ületas 26% juhtidest.

Politsei toob välja ka kainestava fakti: kohas, kus eelnevalt 40 km/h liikunud autojuht on märganud ohtu, reageerinud ja peatunud, on samadel tingimustel eelnevalt 50 km/h liikunud sõiduki kiirus veel 39 km/h.

2020. aastal võeti rohkem kui 130 riigi osalusel vastu Stockholmi deklaratsioon, mille kohaselt on eesmärgiks aastaks 2030 vähendada liiklussurmade arvu 50%. Suund on vähendada asulates kiirust ja sihiks on kehtestada kohtades, kus sõidukid ja jalakäijad kohtuvad, piirkiiruseks 30 km/h.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.