Thor 24: 4000-hobujõuline veok Ameerikast, mille peatamiseks on vaja nelja langevarju

Kuvatõmmis: YouTube, Dan McKechnie

Üks pisut hullumeelne sõidukite ehitaja Mike Harrah Ameerika Ühendriikidest ehitas mõned aastat tagasi kõige pöörasema rekka, mille nimeks sai Thor. Hiljuti müüdi see Saudi Araabia pealinnas toimunud oksjonil maha 13,2 miljoni dollari eest.

Sõnadega on raske seletada, kui jabur see väga ameerikalik rekka nimega Thor on, kuid anname endast parima. 13,4 m pikkune veok kaalub 14,5 tonni ja seda massiivset masinat liigutab edasi kaks 14-liitrist V12 diiselmootorit.

Kuvatõmmis: YouTube, Dan McKechnie

Te lugesite õigesti. Neid pea 14-liitriseid V12 diiselmootoreid on kaks. Kahe jõualliika peale on kokku veel 12 supercharger kompressorit, mis viivad rekka võimsuse 3974 hobujõuni. Nagu arvata võib, on tegemist maailma võimsama tänavalegaalse veokiga.

Monstrum suudaks, kui keegi julgeks, sõita kiirusel 200 km/h, aga pigem on mure peatumisega. Igaks juhuks on autol ka neli langevarju, mis hoogu aitavad maha võtta.

Masinat ehitati 7 aastat ja möödunud nädalavahetusel läks sõiduki looja Mike Harrah elu saavutus oksjonihaamri alla. Saudi Araabia peainnas, Riyadhis, müüdi Thor maha 13,2 miljoni USA dollari eest, mis teeb umbes 11,99 miljonit eurot.

Vaata videot metsikust Thorist siit:

https://www.youtube.com/watch?v=4_wkw2vjANU

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.